Gmina Chorzele. Trwa budowa drogi w Bindudze i Krukowie

Trwa budowa drogi w miejscowości Binduga i Krukowo. Na ten cel pozyskano ponad 1 milion 140 tys. złotych z budżetu państwa. Przebudowany zostanie odcinek o długości ponad 1,5 km. Jezdnia będzie wykonana z betonu asfaltowego o szerokości 5 metrów, a pobocza utwardzone z każdej strony.

 

W ramach inwestycji zostaną przebudowane istniejące skrzyżowania z drogami gminnymi oraz z drogą powiatową.

– Wykonywane jest odwodnienie powierzchniowe do istniejących przydrożnych rowów oraz odmulenie i oczyszczenie odcinków rowów odwadniających. W obszarze pasa drogowego trwa budowa, rozbudowa lub przebudowa licznych zjazdów do posesji. Ponadto zostanie wykonane oznakowanie poziome i pionowe drogi oraz przepusty – informuje urząd.

 

Zakończenie prac budowlanych na tym odcinku zaplanowano na koniec sierpnia 2022 roku.

– Rozbudowa drogi jest prowadzona profesjonalnie, zgodnie ze sztuką budowlaną przez specjalistyczną firmę wyłonioną w przetargu. To kolejna inwestycja w ramach zrównoważonego rozwoju gminy, która zapewni bezpieczne i wygodne połączenie, a także usprawni lokalny ruch w miejscowościach Binduga i Krukowo. Będzie też szybszy i lepszy dojazd do prywatnych posesji, gospodarstw czy pastwisk – dodaje urząd.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments