Gmina Chorzele. Sołtysi i przewodniczący samorządu mieszkańców spotkali się w Urzędzie Miasta

We wtorek, 27 czerwca odbyło się spotkanie samorządu gminy Chorzele z sołtysami i z przewodniczącym samorządu mieszkańców miasta Chorzele.

 

Udział w nim wzięła także burmistrz Beata Szczepankowska, wiceburmistrz Aneta Bacławska, przedstawiciel Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Przasnyszu Małgorzata Krawczyk oraz pracownicy poszczególnych wydziałów urzędu.

Pierwszym punktem spotkania było szkolenie na temat „Bezpieczne zasady stosowania środków ochrony roślin i innych niebezpiecznych substancji w gospodarstwach rolnych”, które przeprowadziła Małgorzata Krawczyk.

– Mówiono również na temat bezpiecznej obsługi maszyn i urządzeń w gospodarstwach rolnych. Na spotkaniu przekazano także informacje na temat świadczenia pieniężnego z tytułu pełnienia funkcji sołtysa, omówiono zasady bezpieczeństwa obowiązujące na obszarach wodnych na terenie gminy Chorzele, przypomniano informacje na temat wymiany źródeł ciepła, przypomniano o kontroli zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków, a także o konieczności obowiązkowego zawarcia umów ubezpieczenia upraw i budynków gospodarstw rolnych – czytamy.

 

Dodatkowo na ręce uczestników trafiła uchwała w sprawie szczegółowych zasad i trybu przeprowadzenia wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych oraz harmonogram usuwania ubytków w nawierzchni dróg asfaltowych w gminie Chorzele.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments