Gmina Chorzele rozpoczyna budowę drogi Raszujka – Olszewka

Umowę na wykonanie kompleksowej modernizacji drogi Raszujka – Olszewka władze gminy Chorzele podpisały 21 lipca.

 

– Wkrótce rozpoczniemy kompleksową przebudowę kolejnej drogi gminnej. Droga o długości około 2,2 km łączy dwie gminy: Chorzele i Jednorożec. Odcinek, który będzie przebudowywany rozpoczyna się na granicy obu gmin, a kończy w miejscowości Raszujka, na skrzyżowaniu z drogą powiatową. Droga ulegnie całkowitej modernizacji – informuje burmistrz Beata Szczepankowska.

Droga na całej długości będzie posiadała wzmocnioną podbudowę i nową nawierzchnię o szerokości 5 metrów oraz obustronne pobocza o szerokości 75 centymetrów. Zostanie wykonana również konieczna korekta przebiegu jezdni. Wyprofilowane zostaną łuki poziome i pionowe oraz przebudowane zjazdy. Przebudowane zostanie też skrzyżowanie w miejscowości Raszujka.

 

W ramach inwestycji zostanie jednocześnie wykonana bieżąca konserwacja rowów odwadniających. Wody deszczowe oraz roztopowe będą odprowadzane z nowej jezdni za pomocą wyprofilowanych spadków do bezodpływowych rowów. W ramach inwestycji zostaną zabezpieczone urządzenia telekomunikacyjne.

Planowany termin zakończenia prac to koniec kwietnia 2022 r.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments