Gmina Chorzele. Przejścia dla pieszych znajdujące się na drodze krajowej nr 57 zostaną doświetlone

26 stycznia 2022 roku, Burmistrz Beata Szczepankowska wystosowała do GDDKiA Rejon Przasnysz pismo w sprawie lepszego oznakowania i doświetlenia wszystkich przejść dla pieszych zlokalizowanych na drodze krajowej nr 57 na terenie miasta i gminy Chorzele. Zwróciła w nim uwagę, na potrzebę poprawy bezpieczeństwa pieszych i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

 

21 lutego do urzędu wpłynęły dobre informacje. GDDKiA Oddział w Warszawie Rejon w Przasnyszu poinformował, iż w ramach ,,Poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych w województwie mazowieckim na DK57 na odcinku Opaleniec – Mchowo” planuje doświetlić wszystkie przejścia dla pieszych, zarówno te w pasie drogowym DK57, jak też te poza pasem drogi krajowej, mieszczące się w pasie dróg gminnych, tzn. w obszarze oddziaływania skrzyżowań drogi krajowej i dróg gminnych.

– Burmistrz Beata Szczepankowska podniosła również w piśmie kwestię bezpieczeństwa pieszych na drodze krajowej nr 57 w miejscowości Rycice. Droga przecina miejscowość na dwie części, co stwarza pieszym trudności w bezpiecznym przechodzeniu przez tę drogę. W odpowiedzi uzyskała informację, że Rejon Przasnysz podziela ten postulat i będzie wnioskował o poprawę bezpieczeństwa – informuje Urząd Miasta i Gminy Chorzele.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafal
Rafal
9 miesięcy temu

Czas najwyzszy

Wieśniak
Wieśniak
7 miesięcy temu

Hmm.powinny być światła na żądanie pieszego.przeciez to nie fenomen to tylko światła na żądanie