Gmina Chorzele przejmie nieruchomości od Skarbu Państwa – w celu remontu dróg

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Chorzelach, która odbyła się 27 marca radni wyrazili zgodę na nieodpłatne nabycie nieruchomości, w formie darowizny, na rzecz Gminy Chorzele.

 

Owe nieruchomości położone są w obrębie Duczymina i Zdziwója Nowego.

– Nabycie nieruchomości następuje do gminnego zasobu komunalnego z przeznaczeniem na cel publiczny, urządzenie drogi gminnej – czytamy w uchwale.

Jedna z działek zajęta jest pod drogę gminną, zaś druga pod drogę wewnętrzną, która stanowi drogę dojazdową do gruntów rolnych.

– Drogi te wymagają naprawy, a ze względu, iż stanowią one własność Skarbu Państwa niemożliwy jest w chwili obecnej przez Gminę Chorzele ich remont. Mając powyższe na względzie w celu uregulowania stanu prawnego tych dróg zgodnego ze stanem faktycznym celowe jest nieodpłatne nabycie od Skarbu Państwa przez Gminę Chorzele w formie darowizny przedmiotowej nieruchomości – czytamy dalej.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lubię to
Lubię to
1 miesiąc temu

I przed wyborami ktoś zabłyśnie aby mieć poparcie

Waldemord
Waldemord
1 miesiąc temu

To takie czyste kurestwo , zatajane tym że droga musi być nowa, a tu chodzi o przekręty o kasę obietnice przedwyborcze,i grabierz działek bez spłaty za zajęcie włosci które nie są skarbem państwa, tak w ogóle to nie ma żadnych skarbów ,tylko są paragrafy które umożliwiają na jawna kradzież, tu nie chodzi o drogę asfald czy infrastrukturę, tu chodzi o kasę darmowa z unii jak i tą z podatków naszych, ludziom nic to nie poprawi mieszkańcom Chorzel.to tylko przykrywką pod brudne interesy