Gmina Chorzele pomoże wydać książkę o Kazimierze Kłoczowskiej z Bogdan Wielkich

1 kwietnia podpisano umowę pomiędzy Gminą Chorzele, a Stowarzyszeniem Dwór i Park w Bogdanach Wielkich.

 

Gmina dofinansuje kwotą 7 tys. zł  wydanie książki o Kazimierze Kłoczowskiej z Bogdan Wielkich (1859 – 1920) pt. „Pani na Bogdanach”. Autorem książki jest Jan Maria Kłoczowski.

Książka poświęcona jest postaci Kazimiery Kłoczowskiej – byłej właścicielki majątku Bogdany Wielkie (1859 – 1920), twórczyni podstaw szkolnictwa podstawowego na terenach gmin Krzynowłoga Wielka i Duczymin jeszcze w czasach zaborów, animatorki życia kulturalnego z ośrodkiem we dworze w Bogdanach – osoby, której zasługi dla regionów warte są upamiętnienia.

 

– Odbiorcami książki będą zarówno mieszkańcy gminy Chorzele, jak również uczniowie szkół działających na jej terenie oraz czytelnicy regionu, kraju i z zagranicy. Wydawnictwo przyczyni się do poszerzenia wiedzy o historii gminy i regionu i będzie promowało gminę – informuje Urząd Miasta i Gminy Chorzele.

Ze strony gminy umowę podpisała wiceburmistrz Regina Grzelak i skarbnik Katarzyna Brzezicka, a że strony stowarzyszenia, autor książki Jan Maria Kłoczowski.

 

 

ren


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Goblin
Goblin
3 lat temu

Może by się lepiej wzięli i oddali do użytku obwodnicę,a tak to jest, a jakoby jej nie było ☹️. Strefa i obwodnica pieniądze utopione w błoto, smutne ,ale niestety prawdziwe.