Gmina Chorzele. Pod wpływem alkoholu wsiadł za kierownicę ciągnika rolniczego

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który pod wpływem alkoholu zdecydował się na jazdę ciągnikiem rolniczym.

 

W środę, 16 marca w miejscowości Budki gm. Chorzele, policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy, którym kierował 52-letni mieszkaniec gminy Chorzele.

– Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad 0,46 promila alkoholu w organizmie – informuje Ilona Cichocka, rzecznik prasowa KPP Przasnysz.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kto kieruje pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu, popełnia wykroczenie zagrożone karę aresztu, grzywną do 5000 zł i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy. Sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w miesiącach lub latach, na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

 

– Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię! Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego – dodaje.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Waldi
Waldi
6 miesięcy temu

0.46 promila… to ja tyle mam po ogórkach w occie… opresyjne para państwo.