Gmina Chorzele. Pijana matka przewoziła 3-letnią córkę

Mieszkaniec woj. warmińsko-mazurskiego jadąc drogą K57 zauważył, jak kierująca seatem ma problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. O całej sytuacji powiadomił przasnyskich policjantów. Okazało się, że kobieta przewoziła 3-letnie dziecko, mając w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu.

 

W miniony piątek po południu dyżurny przasnyskiej komendy Policji został poinformowany przez jednego z mieszkańców woj. warmińsko-mazurskiego, że jedzie za seatem, którego kierująca jest najprawdopodobniej pod działaniem alkoholu, ponieważ ma problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy.

– Skierowani na miejsce policjanci w Opaleńcu zatrzymali pojazd wskazany w zgłoszeniu, a przy nim również zgłaszającego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierującej seatem (46 lat) wykazało, że mając w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu przewoziła w samochodzie 3-letnią córeczkę – informuje asp.szt. Krzysztof Błaszczak.

 

Policjanci dziecko przekazali ojcu, który przyjechał na miejsce, a nieodpowiedzialnej 46-latce zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Niewykluczone, że kobieta odpowie przed sądem rodzinnym za sprawowanie opieki nad dzieckiem w stanie nietrzeźwości. Wkrótce usłyszy też zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo zagrożone jest karą grzywny lub karą ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 miesiąc temu

Należy pochwalić zachowanie kierowcy, oby więcej takich ludzi to będzie bezpieczniej na drogach, nie pozwalajmy jeździć po spożyciu