Gmina Chorzele. Palił gałęzie po wycince, wezwano straż.

Wczoraj zastęp straży pożarnej został zadysponowany w okolice wsi Opaleniec (gmina Chorzele) do prawdopodobnego pożaru lasu. Po dotarciu na miejsce okazało się, że to jeden z mieszkańców gminy palił gałęzie w bliskim sąsiedztwie lasu.

– Dnia 14.02.2020 o godzinie 14:40 Zastęp GBARt Renault zadysponowany został do zadymienia widocznego nad lasem w kierunku wsi Opaleniec. Po dojechaniu na miejsce zastano właściciela, który wypalał gałęzie po wycince drzew w niedalekiej odległości od terenu zalesionego. Działania zakończono po 1 godzinie – informuje OSP Chorzele.

Źródło KSRG OSP Chorzele
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
4 lat temu

Brawo ale temat i jaka interwencja zrozumiał bym gdyby to było latem w suszę a nie teraz ale obywatele dbaja żeby umilić życie innym lepiej poważne tematy nagłaśniajcie a nie że chłop w deszczowy okresie gałęzie palił robiąc porządek

Kasia
Kasia
4 lat temu
Reply to  Piotr

A to w taką pogodę nie może się las zapalić? A wypalać gałęzi nie wolno tak jak i wypalać traw!!!

Zygmunt
Zygmunt
4 lat temu

A mnie zastanawia dlaczego na tych zdjęciach strażacy mają zamazane twarze, czyżby się czegoś obawiali, albo nie wydali zgody na ujawnienie wizerunku, a może OSP Chorzele to prywatna jednostka i te ich akcje są tajne?

Świadek
Świadek
4 lat temu

Ale się narobiło a jak rolnicy palą całe tony foli po belach i pryzmach to cichosza zapytajcie się co robią z beczkami po opryskach po środkach do dezynfekcji zbiorników do mleka co robią z big bagami po nawozach co robią z siatko i sznurkiem po belach odpowiem wam wszystko palo