Gmina Chorzele. Nowe oświetlenie uliczne w miejscowości Dzierzęga Nadbory

Urząd Miasta i Gminy Chorzele poinformował, że w miejscowości Dzierzęga Nadbory powstał punkt solarny oświetlenia ulicznego.

 

W piątek, 28 kwietnia odbył się odbiór końcowy inwestycji pod nazwą „Budowa punktu solarnego oświetlenia ulicznego na działce nr 31 w miejscowości Dzierzęga Nadbory, gmina Chorzele”.

– Zadanie zostało wykonane zgodnie z przygotowanym projektem architektoniczno – budowlanym – informuje samorząd.

Inwestycja obejmowała:

  • montaż i postawienie na fundamencie umieszczonym w wykopie ziemnym słupa stalowego ocynkowanego o wysokości 7 m,
  • montaż mocowania solara, wysięgnika oprawy 1,5 m oraz oprawy LED 60W,
  • montaż 2 szt. baterii słonecznych, skrzynki na akumulator, 2 szt. żelowych akumulatorów 12V wraz z niezbędnym kontrolerem ładowania oraz osprzętem odgromowym,
  • przeprowadzenie badań i pomiarów instalacji uziemiającej.

 

Koszt całkowity inwestycji oświetleniowej w miejscowości Dzierzęga Nadbory wyniósł 21 803 zł brutto. W całości została ona sfinansowana z budżetu Gminy Chorzele.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
M M
M M
23 dni temu

Super. Dzierzęga to pierwsza miejscowości w Gminie Chorzele obok sąsiadującej gminy Krzynowłoga Mała . Lampa zamontowana jest zaraz za znakiem informacyjnym miejscowości przy posesji nr 26

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
23 dni temu

Duma przepełnia me serce widząc tak zacną inwestycję, jednakże pojawia się też mała wątpliwość – na h*j stawiać jedną lampę? Co to da? Tam jakieś przejście jest dla pieszych, czy skrzyzowanie? Niech mnie ktoś oświeci. Dziękuję.