Gmina Chorzele kupiła nowy samochód do przewozu dzieci i osób niepełnosprawnych

14 marca, odbyło się uroczyste przekazanie samochodu marki Mercedes kupionego przez samorząd Gminy Chorzele w ramach realizacji zadania „Zakup autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Chorzele” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach ”Programu wyrównywania różnic między regionami III”, obszar D.

 

Kupiony przez Gminę Chorzele samochód marki Mercedes-Benz Sprinter 517 wyprodukowany został w 2023 r. Posiada 20 miejsc, w tym miejsce kierowcy i dwa stanowiska do kotwiczenia wózków inwalidzkich.

Pojazd wyposażony jest również w:

  • manualną rampę do załadunku wózków inwalidzkich.
  • wzmocnioną przednią osią zapewniająca stabilność pojazdu podczas użytkowania rampy.
  • 4 demontowane fotele w celu utworzenia przestrzeni na przewóz osób na wózkach inwalidzkich, wyposażone w system do szybkiego montażu / demontażu bez konieczności użycia narzędzi.
  • szyny podłogowe do kotwiczenia wózków inwalidzkich do pojazdu oraz pasy bezpieczeństwa biodrowe dla pasażerów na wózkach.
  • odchylane fotele z podłokietnikami i zintegrowanymi zagłówkami oraz 3-punktowe pasy bezpieczeństwa.
  • płaską podłogę z wykładziną antypoślizgową PCV z obniżonymi nadkolami i oświetleniem stopnia wejściowego
  • system monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach z  funkcją  ostrzegania o pojazdach  nadjeżdżających z prawej lub lewej strony, podczas manewru wyjazdem tyłem z miejsca  parkingowego zintegrowany z kamerą cofania.

 

Koszt samochodu to 411 804,00 zł, z czego dofinansowanie ze środków PFRON wyniosło 263 618,00 zł, pozostała kwota pochodzi ze środków własnych gminy.

– Cieszymy się, że udało nam się pozyskać dofinansowanie z PFRON i zakupić nowy, nowoczesny samochód do przewozu dzieci i osób niepełnosprawnych. Stale podnosimy jakość realizacji zadań na rzecz mieszkańców. To kolejne auto, jakie nasza rozległa terytorialnie Gmina będzie miała do dyspozycji na rzecz mieszkańców. Zakup nowego samochodu jeszcze bardziej ulepszy realizację obowiązków, komfort i bezpieczeństwo. Codziennie dowozimy dzieci i młodzież niepełnosprawną z terenu Miasta i Gminy Chorzele do szkół i ośrodków w Przasnyszu, czy Czarni, a co za tym idzie zapewniamy im edukację, dalszy rozwój i rehabilitację. Nowe auto w  dotychczasowym zasobie w jeszcze większym stopniu przyczyni się do likwidacji barier transportowych i usprawni realizowane przez Gminę zadania – informuje burmistrz Beata Szczepankowska.

Zakupione auto poprawi komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci i osób niepełnosprawnych z Gminy podczas przewozów.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Za chwilę Justyna Wydrzyńska w TVN24, trollownia niech zmienia kanał TV !

Paweł
Paweł
11 miesięcy temu

He. A kierowca jaki dumny he mały karakan