Gmina Chorzele. Dwa podpalenia poszycia leśnego w jeden dzień

W miniony czwartek, 4 sierpnia doszło do dwóch pożarów poszycia leśnego w gminie Chorzele. W obydwu przypadkach przyczyną pożaru było podpalenie.

 

W czwartek, 4 sierpnia w miejscowości Kwiatkowo, koło Zarąb, w gminie Chorzele doszło do dwóch pożarów poszycia leśnego.

Zgłoszenie pierwszego wpłynęło do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu o godzinie 11.57. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej. Działania gaśnicze trwały około dwóch godzin. Spłonęło około 20 arów poszycia leśnego.

 

Drugie zgłoszenie o pożarze wpłynęło o godzinie 15.30. Także dotyczyło miejscowości Kwiatkowo. W ogniu stanęły 2 ary poszycia leśnego w pobliżu wcześniejszego pogorzeliska. W tym przypadku zadysponowano 5 zastępów strażaków.

– W obydwu przypadkach przyczyną pożaru było podpalenie. Będzie w tej sprawie prowadzone dochodzenie i mamy nadzieję, że nie dojdzie do podobnego zdarzenia. W lesie jest bardzo sucho. Pożar może się bardzo szybko rozprzestrzenić na duży obszar – stwierdza Piotr Kuligowski, rzecznik komendanta powiatowego PSP w Przasnyszu.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JarkoMarko
JarkoMarko
1 miesiąc temu

Pewnie znowu strażacy ochotnicy chcieli trochę ognia. Radzę zapytać łebków, którzy kilka lat temu podpalili lasy w Chorzelach i nie ponieśli konsekwencji (np Przemysława W.), a na co dzień uważali się za wielkich strażaków i obrońców ludzkości.