Gmina Chorzele. Drogi w Duczyminie zostaną zmodernizowane

Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele, Beata Szczepankowska podpisała umowę z wykonawcą, firmą GUTBRUK inż. Tomasz Gutowski na zadnie „Przebudowa drogi gminnej nr 320111W i drogi wewnętrznej w miejscowości Duczymin, gmina Chorzele”.

 

Gmina pozyskała na inwestycję 1 240 000 zł z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Zakres przedmiotu umowy obejmuje m.in.: przebudowę drogi o nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego o szerokości 4,00- 6,00 m; wykonanie obustronnych poboczy utwardzonych o nawierzchni z kostki brukowej betonowej, szerokości 1,00-4,50 m; wykonanie miejsc postojowych o szer. 2,5 m i długości 4,50m o nawierzchni z kostki brukowej betonowej; wykonanie odwodnienia powierzchniowego na pobocza i teren zielony przylegający do drogi i odwodnienia powierzchniowego za pomocą drenażu francuskiego; wykonanie zjazdów do posesji o nawierzchni z kostki brukowej w granicach istniejącego lub projektowanego pasa drogowego; wykonanie oznakowania pionowego i poziomego; przebudowę lub zabezpieczenie w niezbędnym zakresie urządzeń obcych kolidujących z przebudowywaną drogą i obiektami inżynierskimi.

 

– W podpisaniu umowy uczestniczyła również Karolina Nożyńska – Kierownik Referatu ds. inwestycji, funduszy unijnych, nieruchomości, planowania przestrzennego, energetyki, transportu, drogownictwa i działalności gospodarczej w Wydziale Rozwoju – informuje Urząd Miasta i Gminy w Chorzelach.

Zadanie „Przebudowa drogi gminnej nr 320111W i drogi wewnętrznej w miejscowości Duczymin, gmina Chorzele” jest objęte dofinansowaniem w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzychu
Krzychu
10 miesięcy temu

Królowa Bona.