Gmina Chorzele. Cykl pikników „Wakacje wolne od uzależnień” za nami [FOTO]

Pikniki odbyły się w trzech lokalizacjach i terminach: 8 sierpnia na stadionie miejskim w Chorzelach, 9 sierpnia na placu szkolnym w Krukowie oraz 10 sierpnia na placu szkolnym w Duczyminie. Wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem przyciągając wielu mieszkańców i dzieci, na które czekała moc atrakcji, nagród i gadżetów.

 

Tematem przewodnim imprez było przeciwdziałanie zachowaniom ryzykownym, uzależnieniom od alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz przemocy, poprzez zabawę. Wydarzenia te miały pokazać mieszkańcom ciekawe i atrakcyjne sposoby spędzania czasu wolnego bez używek.

 

– Chcieliśmy, by takie przesłanie trafiło zwłaszcza do dzieci i młodzieży. Podczas pikników udało nam się pokazać, że warto powiedzieć „nie” i znaleźć swój sposób na życie, wolne od używek – informuje burmistrz Beata Szczepankowska.

Uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez doświadczonych trenerów. Dodatkowo dla wszystkich biorących udział w piknikach czekała moc atrakcji, m.in.:  namiot profilaktyczny: gry i zabawy przy użyciu alkogogli i prezentacja gabloty dopalaczowej, duża zjeżdżalnia dmuchana, gokart na pedały: tor przeszkód, kula bumperball, malowanie twarzy oraz konkursy z nagrodami.

Były również gadżety do rozdania, m.in: workoplecaki, kolorowanki profilaktyczne, piórniki, bransoletki, balony, informatory profilaktyczne. Dzieci mogły obejrzeć i wsiąść do radiowozu policyjnego. Dodatkowo, podczas pikniku w Krukowie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Krukowianki z sołtys Ireną Górniak oraz dyrektor PSP Anną Gwiazda przygotowały kącik ze słodkościami, napojami, kawą i herbatą.

 

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments