Gmina Chorzele buduje nową drogę w Opaleńcu.

Rozpoczęto właśnie kolejną inwestycję w gminie Chorzele – budowę nowej drogi w Opaleńcu, na którą pozyskano prawie 2 miliony złotych z od marszałka Adama Struzika z programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Ułożono już pierwszą warstwę asfaltu, a obecnie wykonywane są zjazdy do posesji.

 

– Jest to droga łącząca miejscowość Opaleniec oraz drogę krajową z Chorzelami, a także ze Strefą Gospodarczą i przewidzianą do modernizacji stacją PKP. Planowany termin zakończenia inwestycji, to do koniec października 2021 roku. Aby zrealizować tę ważną i wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję Rada Miejska, zabezpieczyła na wniosek burmistrz wkład własny – informuje gmina.

 

Droga na całym odcinku posiadać będzie przekrój jednojezdniowy dwupasowy o szerokości 5,5 m. Nawierzchnia jezdni będzie bitumiczna. Wykonane zostanie pobocze obustronne o szerokości 0,75 m. Po obu stronach drogi, poza poboczem, zaprojektowano muldę odwadniającą obsianą trawą. Po prawej stronie drogi w odległości 2,2 m od krawędzi jezdni zlokalizowano ścieżkę rowerową o szerokości 2 metrów. Dla przyległych nieruchomości zaprojektowano zjazdy z kostki.

 

– Z punktu widzenia rozwoju gospodarczego oraz komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców to kolejna istotna inwestycja dofinansowana przez samorząd województwa mazowieckiego, na czele którego stoi marszałek Adam Struzik. Gmina Chorzele zdecydowanie odczuwa pozytywny wpływ polityki zrównoważonego rozwoju realizowanej przez pana marszałka, zarząd i sejmik województwa mazowieckiego – dodaje gmina.

 

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nykoś
nykoś
8 miesięcy temu

Zapomniano jeszcze dodać że na tym odcinku jest już projekt wykonania kanalizacji i jak to u nas najpierw kładzie się asfalt a później prowadzi kanalizacje

Rambo
Rambo
8 miesięcy temu
odpowiada  nykoś

A oczyszczalnia gdzie będzie w Opaleńcu, bo do chorzelskiej oczyszczalni nie będzie ta kanalizacja podłączona? Gdzie jest ten niby projekt? Takie bzdury to można pisać na eprzasnysz, tam czytelnicy wszystko łykają.

Anonim
Anonim
8 miesięcy temu

Śmieszne, że wsie mają robione piękne drogi a 200 m od centrum Chorzel wielka Pani Burmistrz wysypała gruz na drogę, po której nie da się teraz jeździć . Może zainteresowałby się mieszkańcami Chorzel a nie tylko pobliskich wsi.

Świadek
Świadek
8 miesięcy temu

Mieszkam w chorzelach 40 lat i niewiem gdzie w chorzelach jest centrum

Jadwiga
Jadwiga
8 miesięcy temu

Chorzele to są zrobione na cymes, może jeszcze braki są, ale my ze wsi też nie gorsi, więc dziękujemy. Zresztą takiej burmistrz nam zazdroszczą bo zastała Chorzele w wiadomym stanie, a jak jest wystarczy przyjechać.

Jasieke
Jasieke
8 miesięcy temu

W Chorzelach centrum jest gdzie stoi straszydło BONA!!!! Pasuje to jak świni rogi!!!! Bezsensu wydane pieniądze podatników a to że w tym kraju wszystko się robi od tyłu i wydaje trzy razy tyle kasy to norma i pewnie szybko się nie zmieni???!!! Smutne ale prawdziwe 😪😪😪😪😪😭😭😭😭😭