Gmina Chorzele. Bieżnia na stadionie miejskim zostanie zmodernizowana

31 października, burmistrz miasta i gminy Chorzele Beata Szczepankowska podpisała umowę z wykonawcą na modernizację bieżni na Stadionie Miejskim w Chorzelach.

 

– Na realizację inwestycji pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 160 tys. 350 zł. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Gmina zabezpieczyła wkład własny. Całkowita wartość zadania to ponad 213 tys. zł. W podpisaniu umowy uczestniczyła również Izabela Jurczewska zastępca dyrektora Wydziału Oświaty i Promocji – informuje UMiG Chorzele.

Przedmiotem przedsięwzięcia jest modernizacja bieżni okrężnej, znajdującej się na terenie Stadionu Miejskiego w Chorzelach wykonanej z mączki ceglanej.

 

– Realizacja inwestycji ma na celu przeciwdziałanie procesowi utraty wartości użytkowej istniejącej bieżni, będącej w niedostatecznym stanie technicznym i funkcjonalnym oraz stworzenie bezpiecznego, ogólnodostępnego i bezpłatnego obiektu sportowego, umożliwiającego masowe uprawianie sportu oraz ogólnodostępną rekreację i integrację lokalnej społeczności – czytamy.

Przypomnijmy, że gmina Chorzele pozyskała także dofinansowanie z Samorządu Województwa na przebudowę trybun na Stadionie Miejskim wraz z zadaszeniem i oświetleniem.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments