Gmina Chorzele. 22-latek przekroczył prędkość o 65 km/h. Kosztowało go to 2000 zł i 14 punktów karnych

22-letni mężczyzna za przekroczenie dozwolonej prędkości o 65 km/h został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 tys. złotych. Grozi mu całkowita utrata prawa jazdy.

 

13 listopada około godz. 13.30 w Zarębach, w gm. Chorzele przasnyscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 22-letniego kierującego samochodem osobowym marki Renault. Mężczyzna poruszał się z prędkością 115km/h w terenie zabudowanym.

– Z uwagi na rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości aż o 65 km/h w terenie zabudowanym, kierujący pojazdem mieszkaniec pow. przasnyskiego, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych oraz otrzymał 14 punktów karnych – informuje Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

 

Jak się okazało 22-latek w połowie września 2022 roku dopuścił się do podobnego wykroczenia w powiecie pułtuskim.

– W tym przypadku przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h za co otrzymał został ukarany przez pułtuskich policjantów, mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego konto w CEPIK-u zostało dodane 10 punktów karnych. Ponadto policjanci skierowali do właściwego starostwa powiatowego wniosek o zatrzymanie uprawnień – dodaje Błaszczak.

Kierowcy grozi cofnięcie uprawnień do kierowania samochodem. Zgodnie z kodeksem drogowym kierowca, który przekracza dozwoloną prędkość minimum o 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy, a w przypadku dalszego prowadzenia pojazdów okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy.

 

– W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Apelujemy o wyobraźnię i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania na drodze, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych i nieodwracalnych zdarzeń drogowych – dodaje rzecznik.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
10 miesięcy temu

2000 to wciąż mało. Jakby miał z tyłu głowy że mógłby zapłacić 5 albo 10 tysięcy za takie coś to od razu noga zrobiłaby się lżejsza 🙂

Jurek
Jurek
10 miesięcy temu

Jakoś nie ruszyło mnie te 2tyś. Ale chociaż wy macie o czym gadać xD