Główny Urząd Nadzoru Budowlanego: Sfałszowane deklaracje dot. źródeł ciepła będą skutkować odpowiedzialnością karną

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego wydał komunikat dotyczący kontroli oraz zmian w zakresie źródeł ciepła. Dane podane w deklaracji mogą zostać sprawdzone. Fałszywe oświadczenia będą skutkować odpowiedzialnością karną.

 

GUNB wydał pilny komunikat dotyczący kontroli oraz zmian w zakresie źródeł ciepła, jakie zostały wskazane w deklaracjach.

„Właściciele i zarządcy budynków/lokali mieszkalnych i niemieszkalnych powinni złożyć taką deklarację do 30 czerwca 2022 roku. Zdecydowana większość obywateli wywiązała się z tego obowiązku w terminie. Jakakolwiek zmiana rodzaju źródła ciepła oraz wykorzystywanego paliwa – nie z uwagi na popełnioną pomyłkę – lecz ze względu na potrzebę wykazania w CEEB kotła/pieca węglowego dla innych celów, jak np. uzyskanie dodatku osłonowego lub dodatku węglowego, może skutkować odpowiedzialnością karną za składanie fałszywego oświadczenia” – informuje w komunikacie.

Dane podane w deklaracji mogą zostać sprawdzone przez osoby upoważnione przez gminy lub wymienione w uchwale antysmogowej oraz programach ochrony powietrza.

 

GUNB przypomina także o obowiązkach ustawowych, jakim podlegają właściciele oraz zarządcy obiektów budowlanych. Dotyczą one co najmniej jednej w roku kontroli stanu technicznego użytkowanego obiektu budowlanego i stanu technicznego przewodów kominowych.

– To oznacza, że każdy kto posiada i zgłosił piec podlega obowiązkowej kontroli zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (…). GUNB podkreśla też, że za wyłudzenie dodatku osłonowego grożą surowe kary – czytamy.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Malgo
Malgo
10 miesięcy temu

Najlepiej szukać kasy ,tam gdzie ludzie płacą krocie za opał. Może szukajcie oszczędności u siebie ,a nie u zwykłych biednych ludzi

Amator
Amator
9 miesięcy temu
Reply to  Malgo

Oni żyją po królewsku z podatków od głodowych emerytur i ciągną codziennie miliony przez spółki państwowe do programu „rodzina (członka partii rządzącej) na swoim’. Nie oczekuj od nich wczuwania się w problemy maluczkich.

Rozbawiona
Rozbawiona
9 miesięcy temu
Reply to  Amator

Cala prawda!!!!

Jan
Jan
9 miesięcy temu

Przestańcie straszyć ludzi marksisowskie gnoje!!
Pislamisci robią Polaków na paliwie zus cenach energii elektrycznej mandatach jak nienazarta hydra łupi ludzi bankstersko-neomarksistowska klika a jak ludziom parę złotych trzeba spowrotem wrócić z ukradzionej im każsdy to straszą psie syny karami!!
Możecie cmoknąć nas wszystkich w pompe kto was po y ebuzy wpusci do domu?klamkę pocalujecie bezwstydne sk. I pójdziecie ze spuszczonym niuchem i tyle.ludziska nie sluchajcie propagandy rwać gdzie się da od tej mafii zlodziejskiek kozikiem chczonej swoloczy.

Rozbawiona
Rozbawiona
9 miesięcy temu
Reply to  Jan

Jasiu fajnie to napisałeś. Usmialam się po pachy. Bo ciągle nas czymś straszą jak nie cowidem to kotrolami tv i bój się na okrągło, cieniasy pieprzone!!! Brawo za komentarz, a szczególnie ten niuch mnie rozbawił.

Prawo
Prawo
9 miesięcy temu

BEZ NAKAZU PROKURATORSKIEGO NIE MA OBOWIĄZKU WPUSZCZANIA KOGOKOLIWEK (NAWET POLICJI) DO WŁASNEGO DOMU !

Manfred
Manfred
9 miesięcy temu

Najlepiej to nie wpuszczać tych je tych uzedasow i nadzoru budowlanego na posesję i mieszkań tylko kasy szukają złodzieje