GIS wycofuje ze sprzedaży popularny suplement diety dla kobiet po 50. roku życia

Główny Inspektor Sanitarny podał do wiadomości publicznej informację o wycofaniu ze sprzedaży czterech partii jednego z popularnych suplementów diety „Molekin Osteo” z powodu zastosowania do jego produkcji składnika zanieczyszczonego 2-chloroetanolem.

 

„Molekin Osteo” to jeden bardziej znanych i polecanych w aptekach suplementów diety zawierających wapń, witaminę D3 i K2 dla kobiet po 50. roku życia.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany przez firmy produkujące suplement Natur Produkt PHARMA Sp. z o.o. oraz Natur Produkt ZDROVIT Sp. z o.o.  o prowadzeniu przez nie procesu wycofywania czterech partii suplementu diety „Molekin Osteo” 60 tabletek o numerach: 265564, 265566, 270023, 270283 ze sprzedaży ze względu na zastosowanie do ich produkcji węglanu wapnia zanieczyszczonego 2-chloroetanolem.

 

– 2-chloroetanol jest substancją pochodną tlenku etylenu. Tlenek etylenu, z którego prawdopodobnie powstało zanieczyszczenie jest niedopuszczony do stosowania w żywności. Firmy Natur Produkt PHARMA Sp. z o.o. oraz Natur Produkt ZDROVIT Sp. z o.o. poinformowały swoich odbiorców o zanieczyszczeniu ich produktu i tym samym wycofywaniu tych czterech partii z rynku. Proces ten jest monitorowany przez Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej – dodał Główny Inspektor Sanitarny.

 

 

j.b.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments