
Woda w miejskich fontannach nie nadaje się do kąpieli ani do picia. Mogą znajdować się w niej m.in. bakterie gronkowca, salmonelli, pałeczki legionelli czy bakterie kałowe – przestrzega Główny Inspektorat Sanitarny.
Fontanna jest zbiornikiem z wodą stojącą, która ma zamknięty obieg. To oznacza, że woda jest wypychana ze zbiornika do fontanny, za pomocą pompy. Później spływa z powrotem do zbiornika i stamtąd znowu jest przepychana przez pompę na górę.
Fontanny pełnią przede wszystkim funkcje ozdobną. GIS podkreśla, że woda w fontannach nie nadaje się do kąpieli ani do picia.
„Sezon letni w pełni. W miastach i miasteczkach włączono fontanny, które w gorące dni przyciągają mieszkańców. Pamiętajmy – woda w fontannach płynie w obiegu zamkniętym. Mogą znajdować się w niej m.in. bakterie gronkowca, salmonelli, pałeczki legionelli” – przypomina GIS.
Korzystanie z takiej wody może grozić ostrym zatruciem pokarmowym, zapaleniem spojówek, schorzeniami dróg oddechowych, stanem zapalnym dróg moczowych i pęcherza, reakcjami alergicznymi, grzybicą i innymi chorobami skóry.
ren
czyli fontanna w centrum to WYLĘGARNIA zarazy?
Śliczne zdjęcie, Ratusz na tle pełni księżyca ❤️
a dzis dzieci się pławią w fontannie a mamusie w komórki wpatrzone ….