GIS ostrzega. W jednej partii kurczaka z „Biedronki” wykryto Salmonellę

Trwa wycofywanie partii produktów: świeża ćwiartka kurczaka oraz świeży filet z piersi kurczaka, sprzedawanych w sieci sklepów „Biedronka” ze względu na wykrycie obecności bakterii Salmonella Enteritidis.

 

Główny Inspektor Sanitarny poinformował o wydaniu ostrzeżenia publicznego dotyczącego wycofania jednej partii produktów: świeża ćwiartka kurczaka oraz świeży filet z piersi kurczaka ze względu na wykrycie obecności bakterii Salmonella Enteritidis.

Mięso jest wyprodukowane przez Przedsiębiorstwo Drobiarskie „DROBEX” dla Jeronimo Martins Polska S.A., czyli właściciela sieci sklepów „Biedronka”.

– W wyniku przeprowadzonych badań właścicielskich firmy Przedsiębiorstwo Drobiarskie „DROBEX” Sp. z o.o. wykryto Salmonella Enteritidis w tuszach drobiowych, z których wyprodukowano elementy mięsa drobiowego. Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy – informuje GIS.

 

Właściciel sieci sklepów „Biedronka” podjął decyzję o wycofaniu produktów i poinformowaniu klientów o szkodliwych produktach przez wywieszenie komunikatu w sklepach.

– Wydano decyzję nakazującą wycofanie kwestionowanego mięsa z obrotu oraz zobowiązano producenta do podjęcia kroków zapobiegających zanieczyszczenie produktów. Organy urzędowej kontroli żywności monitorują proces wycofywania kwestionowanych partii z obrotu – dodaje GIS.

 

Wycofywane produkty:

Świeża Ćwiartka Vacum

Numer partii : 215622

Termin przydatności do spożycia: 10.04.2022

 

Świeży filet z piersi kurczaka map

Numer partii: 215622

Termin przydatności do spożycia 11.04.2022

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maxx
Maxx
7 miesięcy temu

Uwaga! mięso z Biedronki może zawierać mięso :). Nie wiem co dyskonty robią z mięsem ale spora część jest niejadalna.