GIS ostrzega. W gotowym daniu dostępnym w sieci „Biedronka” wykryto pałeczki Salmonelli.

W roladkach Devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym wykryto pałeczki Salmonelli. Trwa proces wycofywania towaru ze sklepów.

 

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące wykrycia pałeczek Salmonella w partii Roladek Devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym wyprodukowanych dla sieci sklepów „Biedronka”.

– W wyniku badań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej w jednej partii roladek devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym wykryto bakterie Salmonella. Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego – informuje GIS.

 

Firma produkująca roladki niezwłocznie poinformowała dystrybutora o sytuacji. Jeronimo Martins Polska S.A podjął decyzję o wycofaniu wskazanej partii z obrotu, umieścił taką informacje w swoich sklepach, a także zamierza opublikować informację na stronie internetowej. Organy urzędowej kontroli we współpracy z zaangażowanymi podmiotami prowadzą postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie przyczyn uzyskanych wyników badań laboratoryjnych.

 

Szczegóły dotyczące produktów:

Produkt – Roladki Devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym, 500 g

Numer partii: 109/P1/L4/I

Termin przydatności do spożycia: 07.05.2022

Producent: Konspol Holding Sp. z o.o., ul. Poznańska 39, 62-400 Słupca, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30230501 WE

Wyprodukowano dla: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Żniwna 5, 62-025 Kostrzyn

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkniec
Mieszkniec
11 dni temu

Coraz częściej trafiają się produkty zakażone salmonellą.. .