GIS ostrzega. Salmonella z grupy D na powierzchni skorupek jaj

Główny Inspektor Sanitarny wydał publiczne ostrzeżenie dotyczące pojawienia się salmonelli z grupy D na powierzchni skorupek jaj konsumpcyjnych.

 

Podczas badań, jakie przeprowadziła Państwowa Inspekcja Sanitarna wykryto obecność pałeczek Salmonella z grupy D na powierzchni skorupek jaj  pochodzących z Polskich Ferm Grup Producentów Sp. z o.o. z Korfantowa. Ich spożycie może być niebezpieczne dla zdrowia człowieka.

– Spożycie produktu bez właściwej obróbki termicznej może powodować przeniesienie bakterii z jaj na inne powierzchnie, może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy – poinformował Główny Inspektor Sanitarny.

 

Zakład Pakowania Jaj, który posiada weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 16075903 poinformował swoich dystrybutorów o wycofaniu z obrotu partii jaj, ze stwierdzoną obecnością pałeczek salmonelli. Zakład pakowania oraz ferma jaj konsumpcyjnych są pod stałym nadzorem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nysie.

– W ramach kontroli przeprowadzanej niezwłocznie po otrzymaniu informacji o wykryciu zanieczyszczenia, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nysie poddał kontroli dokumentację zakładową związaną z kwestionowaną partią oraz pobrał stosowne urzędowe próby, które zostały skierowane do badań laboratoryjnych – dodał GIS.

 

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt: Jaja z chowu klatkowego.10 świeżych jaj. Klasa wagowa M, klasa A
Numer partii: 23.10.21.T12
Najlepiej spożyć przed: 23.10.2021
Kod na skorupkach jaj: 3PL 16071303H6

 

j.b.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments