GIF wycofuje popularny lek na przeziębienie

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu dwóch serii Polopiryny Max Hot, popularnego w Polsce leku na przeziębienie. Powodem wykrycie wady jakościowej.

 

Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował o wycofaniu z obrotu dwóch serii produktu leczniczego o nazwie Polopiryna Max Hot. Przyczyną podjęcia takiej decyzji jest wykrycie wady jakościowej.

– Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynął wniosek podmiotu odpowiedzialnego o wycofanie z obrotu ww. serii produktu leczniczego Polopiryna Max Hot. Przyczyną decyzji o wycofaniu przedmiotowego produktu leczniczego jest potwierdzenie w badaniach stabilności podwyższonej zawartości kwasu salicylowego. W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej, o której mowa powyżej, Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju ww. serii przedmiotowego produktu leczniczego – informuje GIF.

 

W związku z tym, że wykrycie wady w produkcie może spowodować wystąpienie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia, producent Polopiryny Max Hot zobowiązany jest po otrzymaniu decyzji do natychmiastowego podjęcia działań i wycofania go z obrotu.

 

Szczegóły produktu:

Polopiryna Max Hot (Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum + Coffeinum), (500 mg + 300 mg + 50 mg)/ saszetka, proszek do sporządzania roztworu doustnego, 8 saszetek

numer serii: 902038 termin ważności: 04.2022

numer serii: 902272 termin ważności: 06.2022

podmiot odpowiedzialny: Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. z siedzibą w Starogardzie Gdańskim

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ait
Ait
10 dni temu

Pewnie zwalczał covid. 😁😁