Gdzie trzymać rower w domu?

Dla zmotoryzowanych lokum w centrum ciągnie za sobą kilka minusów, jak na przykład stanie w korkach. Władze dużych miast coraz częściej decydują się na budowanie nowych dróg rowerowych, dzięki czemu szybko i łatwo można poruszać się po mieście jednośladem. Trzeba jednak gdzieś ten sprzęt przechowywać. Rower w mieszkaniu, gdzie schować? – łatwe rozwiązanie dla kolarzy w mieście.

 

Małe mieszkanie w centrum miasta to wiele plusów, można łatwo dojechać do wielu miejsc, posiada się dostęp do wielu atrakcji i lokali niedostępnych w mniejszych miejscowościach. Dla zmotoryzowanych lokum w centrum ciągnie za sobą kilka minusów, jak na przykład stanie w korkach.

Władze dużych miast coraz częściej decydują się na budowanie nowych dróg rowerowych, dzięki czemu szybko i łatwo można poruszać się po mieście jednośladem. Trzeba jednak gdzieś ten sprzęt przechowywać. O ile właściciele domów z garażami nie mają się o co martwić to osoby z mieszkaniami o małym metrażu mogą mieć niemały problem.

 

Rower w mieszkaniu – gdzie schować?

Na wielu osiedlach w nowym budownictwie znajdują się specjalne przechowalnie rowerowe na parterze. Jednakże zarówno takie pomieszczenia, jak i piwnice czy strychy stanowią często cel dla złodziei. Nie najlepszym rozwiązaniem jest także pozostawianie roweru na klatce schodowej, ponieważ złamanie zabezpieczeń dla takiego przestępcy to pestka.

Istnieją jednak skuteczne rozwiązania, aby bezpiecznie przechować ukochany sprzęt.

 

Balkon

Szczęśliwi posiadacze balkonów mogą bez zaburzenia aranżacji wnętrz ulokować rower w „mieszkaniu”. To miejsce sprawdzi się jednak tylko w sezonie, kiedy temperatura jest w umiarkowana przez dłuższy czas. Zmiana pogody i deszcze mogą zwiększyć ryzyko przedwczesnej korozji i znacznie skrócić żywotność roweru. Jeśli będzie się przechowywać jednoślad na balkonie przez całą zimę może okazać się, że łańcuch, zębatki i śruby będą poważnie uszkodzone.

 

Ryzyko kradzieży w takim miejscu, także nie jest zminimalizowane do zera, ponieważ zdarza się, że złodzieje dokonują rabunku nawet na wysokości 3 lub 4 piętra.

 

Szafa

Jeśli dopiero wyposaża się wnętrza i aranżuje przestrzeń można pomyśleć o szafie ze specjalną przegrodą, w której z łatwością zawiesi się rower. Jeśli odpowiednio się ją zaprojektuje zmieści się tam więcej niż jeden model. To idealna opcja, dla tych którzy muszą przechowywać rower we wnętrzach, ale nie chcą aby był on widoczny.

 

Sufit

Dla rowerzystów nie ma rzeczy niemożliwych, a sprzęt można zamontować nawet na suficie w mieszkaniu. To najlepsze rozwiązanie do lokali o małym metrażu. Wystarczy odpowiednio zamocować haczyki, a rower w tym miejscu będzie bezpieczny, także dla mieszkańców. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę wagę sprzętu, ponieważ niektóre uchwyty mają limity wagowe, ale także zdejmowanie roweru będzie bardziej utrudnione.

 

Przedpokój lub korytarz

W wielu mieszkaniach znajduje się mały przedpokoik lub korytarz, w którym można po prostu zostawiać rower pod ścianą jako stały element wyposażenia. Aby zachować porządek i zadbać o to, aby rower nie brudził ścian warto pomalować tą przestrzeń farbą zmywalną. W przypadku zabrudzeń wystarczy wtedy przetrzeć ścianę ściereczką. Skutecznym rozwiązaniem jest także zabezpieczenie jej pokryciem z pleksi lub tapetą.

 

Ekspozycja we wnętrzach

Czasem może okazać się, że żadna z wyżej wymienionych opcji nie będzie możliwa, a komunikacja rowerem to jedyny sposób na poruszanie się w mieście. Jest na to opcja, która staje się coraz bardziej popularna, czyli postawienie roweru w widocznym miejscu i traktowanie go jako element dekoracyjny, tak samo jak świece czy wazony.

Rower można zawiesić na stylowych uchwytach ściennych Parax, które poprzez swój design i wysoką jakość wykonania nadają wnętrzom charakteru i stylu, ale przede wszystkim oryginalności. Takie uchwyty są kompatybilne ze wszystkimi ramami i stanowią bezpieczne przechowywanie, dzięki antypoślizgowej powłoce, która zmniejsza ryzyko upadku roweru.

Atutem takiego rozwiązania jest możliwość dopasowania uchwytów do koloru roweru i wystroju wnętrz. Istnieje wiele opcji. Można znaleźć zarówno drewniane, jak i metalowe fronty, o różnych odcieniach i barwach, tak aby stanowiło to idealną kompozycję z aranżacją mieszkania.

 

Rower w mieszkaniu – łatwe rozwiązanie dla kolarzy w mieście

Przechowywanie roweru w mieszkaniu nie musi wiązać się z bałaganem i problemami. Znacznie większym kłopotem może okazać się pozostawienie go w przestrzeni takiej jak klatka schodowa, bo pewnego dnia sprzęt lub jego części mogą po prostu zostać skradzione.

Istnieje rozwiązanie, aby bezpiecznie przechowywać rower w mieszkaniu tak, aby nie był widoczny i nie zajmował zbyt wiele przestrzeni. Jest także coraz bardziej popularna i oryginalna opcja, aby bardziej wyeksponować sprzęt i powiesić rower na ścianie salonu lub jadalni – wieszaki ścienne PARAX na rowery znajdziesz w Bikester.pl.

 

materiał partnera


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Syn Zenka
Syn Zenka
23 dni temu

Kawał kwadratowej rury za 800 zł? Poj*** kogoś.

maxx
maxx
23 dni temu

Może lepiej się zastanowić, gdzie przechowywać lepkorękich.