Gdzie podziały się małe śmietniki – pytają sprzedawcy i odwiedzający Targowisko Miejskie

Płatna toaleta to nie jedyna zmiana, jaka zaszła w ostatnim czasie na targowicy miejskiej. Z miejsca, w którym tradycyjnie we wtorki i w piątki odbywa się handel zniknęły małe kosze na śmieci.

 

– Dlaczego zabrano nam małe śmietniki? – pytają nas handlarze na targowicy miejskiej. Płacimy za korzystanie z targowicy, więc zbytnio nie rozumiemy czemu ktoś je zabrał. One były dużym ułatwieniem w trakcie naszej pracy. Teraz czy to my, czy klient idący z kubkiem po kawie, czy innym papierkiem nie ma gdzie tego szybko wyrzucić – skarżą się nasi rozmówcy.

 

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta z prośbą o odniesienie się do sprawy.

– Wyeliminowaliśmy małe śmietniki na Targowisku Miejskim na ul. Polnej właśnie z powodu korzystania z nich w głównej mierze przez sprzedawców. Miały one mieć charakter koszy dla klientów na drobne odpady – mówi burmistrz Łukasz Chrostowski.

– Tymczasem po chwili w dniu handlowym były zapchane przez kartony sprzedawców. Dlatego śmietniki z Targowiska Miejskiego trafiły na ścieżkę rowerową przy moście kolejowym, a na Targowisku zamieściliśmy duże kontenery na odpady na boku placu targowego – dodaje.

 

ren

Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pasjonat
Pasjonat
20 dni temu

Zagadka.
Ile śmietanków znajduje na ulicach:
3 Mają, Piłsudskiego, Ciechanowskiej?

0

To gdzie ludzie w centrum mają wyrzucać śmieci

Asia
Asia
20 dni temu
Reply to  Pasjonat

Wogole nie ma gdzie wrzucić smieci takich jak patyk po lodach czy innych drobnych ,może będziemy wyrzucać na chodniki to miasto zauważy, bądź może i tego nie będzie widziało

Konowal
Konowal
20 dni temu
Reply to  Pasjonat

Na Piłsudskiego są śmietniki. Kto każde ci tam na spacer chodzić. Wszyscy na most kolejowy i po problemie

Konowal
Konowal
20 dni temu

Kto mieszka przy moście na kolejowej że tam śmietniki postawili?

Ait
Ait
18 dni temu
Reply to  Konowal

Sam sobie odpowiedz kto pobudował się w pobliżu mostu kolejowego i dlaczego teraz umieścił tam kosze na śmieci.

Adam
Adam
20 dni temu

Widać,że największym problemem na targiwicy są sprzedający,może zamknąć ten obiekt i będzie oo sprawie,tak zrobił komendant policji z nowym radiowozem w znanej komedii bo on,bo samochód mógłby zostać uszkodzony,burmistrz chyba stosuje tę samą zasadę,mało nakładów a maximum zysków,jeśli wszystko przeszkadza,to za co płacą sprzedający uiszczając opłatę za wjazd na targowicę,a poza tym miesięczną opłatę rezerwacyjną,

Amator
Amator
20 dni temu

Jakiś program maksymalizacji zysków i minimalizacji kosztów chyba został odpalony. Pewnie trzeba zebrać kasę na bilbordy informują mieszkańców, że samorząd jest przyjazny obywatelowi. Jeszcze parking płatny przy targowicy i bilety wstępu do kompletu. Wtedy będzie żyło się lepiej… wybrańcom którzy zawsze obiecują służyć ale dzień po wyborach zapominają. Zaraz kupcy powiedzą „łaski bez” i pojadą sprzedawać w inne miejsce a mieszkańcy będą musieli kupować dyskontowe śmieci 50% drożej.