Gdzie jest laptop dla Twojego dziecka? – uruchomiono specjalną wyszukiwarkę i infolinię na temat komputerów dla czwartoklasistów

Zgodnie z ustawą o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, laptopy mają dotrzeć do wszystkich czwartoklasistów szkół podstawowych do końca 2023 roku.

 

Tymczasem na stronie laptopdlaucznia.gov.pl można sprawdzić na jakim etapie jest sprowadzanie laptopów do szkoły, do której uczęszcza dziecko. Na stronie znalazły się też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Dodatkowo uruchomiono infolinię, z której mogą korzystać rodzice i nauczyciele, jeśli mają jakiekolwiek pytania związane z programem Laptop dla ucznia. Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 18:00. Numer telefonu to: 22 182 22 88.

Zgodnie z założeniami ustawy przekazywanie laptopów odbywać się będzie co roku – począwszy od roku szkolnego 2023/2024 – kolejnym rocznikom uczniów klas IV szkół podstawowych publicznych i niepublicznych. W tym roku przekazanych zostanie 394 346 laptopów.

Laptopy otrzymają wszyscy uczniowie klas IV szkół podstawowych objęci obowiązkiem szkolnym według polskiego systemu oświaty.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zbychu
Zbychu
14 dni temu

jak to gdzie jest? w Chinach, w obozie pracy składa go małe, chińskie dziecko…