GDDKiA planuje inwestycje w naszym regionie w 2024. Czy jest szansa na budowę dwóch rond w Przasnyszu?

Wraz z nadejściem Nowego Roku pojawiły się informacje o planowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad dużych inwestycjach. Wśród nich budowa obwodnic m.in. Pułtuska i ogłoszenie przetargu na budowę obwodnicy Ostrołęki. Zapytaliśmy czy jest szansa na budowę w Przasnyszu, w 2024 roku, dwóch rond w ciągu drogi krajowej nr 57.

 

– Pierwsze umowy o objęcie wsparciem bezzwrotnym dla projektów drogowych GDDKiA w ramach KPO zostały podpisane – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Projekty dotyczą inwestycji GDDKiA ujętych do dofinansowania ze środków UE w części grantowej Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) „Zielona, inteligentna mobilność”; Zwiększenie bezpieczeństwa transportu; Inwestycje w bezpieczeństwo transportu. Chodzi m.in. o budowę obwodnic miejscowości na sieci dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Przedsięwzięcie zakłada dofinansowanie m.in. budowy obwodnicy Pułtuska. (Na 2024 GDDKiA zaplanowała także ogłoszenie przetargu na budowę obwodnicy Ostrołęki).

Kolejny projekt zakłada poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na sieci dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Podjęte działania mają wpływać na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w 125 lokalizacjach na drogach krajowych zarządzanych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Zakres zadań będzie obejmował m.in. poprawę warunków widoczności pieszych, doświetlanie przejść dla pieszych, budowę chodników i ścieżek rowerowych, ale także przebudowę skrzyżowań.

W związku z prezentowanymi ambitnymi planami zapytaliśmy, czy jest szansa, że w 2024 roku mieszkańcy Przasnysza doczekają się budowy dwóch rond w ciągu drogi krajowej nr 57: jednego na skrzyżowaniu z ulicą Orlika i drugiego z ulicą Świerczewo i Zawodzie. Przypomnijmy, że na budowę obu rond i kompleksową przebudowę odcinka DK57 od km 146+550 do km 147+500 został wykonany już projekt. W grudniu 2022 r. ostateczność uzyskała też decyzja ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej).

– Informuję, że po pozyskaniu środków finansowych na budowę dwóch rond, przygotujemy dokumentację i ogłosimy przetarg, w którym wybierzemy Wykonawcę robót. Ponadto na bieżąco monitorujemy stan dróg krajowych, w tym DK 57. W przypadku zauważenia nieprawidłowości, natychmiast podejmujemy działania – poinformowała rzeczniczka prasowa Małgorzata Tarnowska.

Na pytanie czy stanie się to w 2024 roku odpowiedzi nie uzyskaliśmy. Mieszkańcom pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kazik
kazik
1 miesiąc temu

Główny przejazd przez miasto to utrudnienie dla kierowców

Texas
Texas
1 miesiąc temu

Ktoś zapytał a gdzie ten Przasnysz ? Gdzie to je ?