Gala Podziękowań za walkę z COVID-19 w powiecie przasnyskim [FOTO]

We wtorek, 14 września w powiecie przasnyskim odbyła się gala podziękowań za walkę z Covid-19. Starosta Krzysztof Bieńkowski postanowił uhonorować wszystkich, którzy mierzyli się z wyzwaniem, jakim jest walka z koronawirusem.

 

Starosta Krzysztof Bieńkowski nagrodził symbolicznymi statuetkami „Serce za serce włożone w walkę z COVID-19” m.in. lekarzy, pielęgniarki, pracowników szpitala powiatowego, służby mundurowe oraz wszystkie jednostki, które od marca ubiegłego roku walczyły z konsekwencjami pandemii na terenie powiatu.

Bez wątpienia największe wyzwanie stanęło przed służbą zdrowia. Sztab lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych od samego początku był na pierwszej linii frontu w walce z wirusem. Od pierwszych dni, gdy strach paraliżował wiele osób, pracownicy przasnyskiego szpitala pokazali, że są silnym i zgranym zespołem, który gotowy jest do pracy w ekstremalnych warunkach.

Pacjenci z COVID-19 leczeni byli na następujących oddziałach szpitala powiatowego:

 • Chorób Wewnętrznych,
 • Intensywnej Terapii i Anestezjologii,
 • Chirurgiczny z Pododdziałem Urologicznym,
 • Rehabilitacyjny,

 

 

– W imieniu całej placówki statuetkę „Serce za serce włożone w walkę z COVID-19” odebrał Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu Grzegorz Magnuszewski, po czym wspólnie nagrodzono personel szpitala, który pracował na pierwszej linii frontu walki z wirusem. Nagrodzeni zostali również pracownicy Działu Diagnostyki Obrazowej, pracownicy niemedyczni zaangażowani w walkę z epidemią, a także personel szpitalnej Przychodni Zdrowia, która jako jedna z niewielu nie zamknęła się w tym trudnym czasie i przyjmowała pacjentów stacjonarnie – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Uhonorowana została również Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna,  której personel pracował każdego dnia do późnych godzin nocnych, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Nagrodę odebrała Maria Śliwińska – Powiatowy Inspektor Sanitarny. Statuetki otrzymali również przedstawiciele służb mundurowych: policja, wojsko, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, które w trosce o życie i zdrowie lokalnej społeczności, stali na straży bezpieczeństwa epidemiologicznego. Służby mundurowe niosły dodatkową pomoc: dostarczały jedzenie osobom przebywającym na kwarantannie, rozdysponowywały  środki ochrony indywidualnej, dowoziły na szczepienia, wspomagały szpital oraz punkty szczepień, tworzyły magazyny środków dezynfekujących i ochronnych – czytamy.

 

Statuetki otrzymali

 • Dowódca 2.Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu płk dypl. Bogusław Postek
 • Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Przasnyszu nadkom. Łukasz Jędrasik
 • Komendant Powiatowy PSP w Przasnyszu – st. bryg. Waldemar Białczak
 • Prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Pan Bogdan Rzepczyński
 • Kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Przasnyszu Pan Wojciech Idźkowski
 • Dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy w Przasnyszu, Jadwidze Żuber.
 • Siostra Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Przasnyszu s. Waleria Postek
 • Dyrektor DPS w Przasnyszu przy ul. Ruda Pan Dariusz Chaborski.
 • Nagrodę otrzymał również Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Przasnyszu Pan Andrzej Radomski.

 

 

Uroczystość była również okazją do wyróżnienia medalami „Gloria Prasnensis Terrae” za szczególne zasługi dla powiatu przasnyskiego. Uhonorowani zostali Maciej Małecki – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych za nieustanne wsparcie w trudnych chwilach oraz Dyrektor SPZZOZ Grzegorz Magnuszewski.

Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna oraz występ duetu muzycznego Marty i Pawła Stawińskich, którzy wprowadzili zgromadzonych w wyjątkowy nastrój tej niecodziennej uroczystości.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
32 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sadafd
sadafd
1 rok temu

Ale o najważniejszych, o tych, którzy byli faktycznie na pierwszej linii nikt nie mówi, nikt podziękowań nie składa.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Piekna uroczystość

jot
jot
1 rok temu

Może przy tej okazji nie powinno być takich spostrzeżeń , ale przypatrzcie się ubiorowi dyrektora DPS Ruda / spodnie , buty/ .Wstyd , niech ten dyrektor popatrzy jak ubrani są inni panowie uczestnicy uroczystości, elegancko. (:

Kovid
Kovid
1 rok temu

Za co Pan Magnuszewski dostal figurkę? Za zamknięcie na rozkaz wojewody szpitala? A medal zasłużonego dla powiatu? To chyba dyrekcja z Makowa i Mławy powinna dostać, bo to oni leczyli chorych z naszego powiatu.

Dr wstrząs
Dr wstrząs
1 rok temu

A Ci Panowie w białych kombinezonach jeżdżący w Zespołach Ratownictwa Medycznego, dlaczego znowu zapominamy o osobach, którzy pierwsi mieli kontakt z pacjentem

jot
jot
1 rok temu
Reply to  Dr wstrząs

Nie zapomnieli ,serio.

Max
Max
1 rok temu
Reply to  Dr wstrząs

Z tego co wiem z racji natłoku obowiązków nie mogli przybyć na tą uroczystość, a podziekowania i statuetka mają zostać dostarczone im niebawem

Kai
Kai
1 rok temu

Nie wierzę w to, co czytam. Świecie, dokąd zmierzasz! 🙁

Wiesiek
Wiesiek
1 rok temu

Szkoda, że zapomnieli ratownikach medyczny ( Ratownictwo Medyczne Przasnysz) z karetek gdzie na początku pandemi zamykano przed nimi szpital ” dokladniej SOR ” a ludzie im się dusili w ambulansach .

Łukasz
Łukasz
1 rok temu

Fajna gala tylko szkoda że zapomniał pan Starosta o ratownikach i Zespołach Ratownictwa Medycznego w naszym powiecie

Kovid
Kovid
1 rok temu
Reply to  Łukasz

Swoi dostali. Inne miasta w okolicy leczyły swoich mieszkańców. Nasz szpital odsyłał ich poza powiat.

Max
Max
1 rok temu
Reply to  Łukasz

Niestety Ratownictwo Medyczne z Ostrołęki nie dotarło na uroczystość

Łukasz
Łukasz
1 rok temu
Reply to  Max

Bo mieli dużo pracy pandemia się nie skończyła widać kto się poświęca i pracuje w tym czasie

Tomasz
Tomasz
1 rok temu

I na takie denne imprezy idą moje podatki? Jeszcze się najedli na nasz koszt. Pasozytnictwo urzędasów nie zna granic

Ait
Ait
1 rok temu

Największe podziękowania powinien dostać Juniak, który musiał zadbać o ofiary i ich rodziny.

Anna
Anna
1 rok temu
Reply to  Ait

Faktycznie – „Oni” mieli najwięcej „roboty”. Np. Pochówkiem mojej Mamy zajął się Pan Smoliński.

Janusz
Janusz
1 rok temu

Absurdy hipokryzji ciąg dalszy. Strach jest napisać prawdę o tym co się dzieje bo cię zamkną z pracy wyrzucą ! Najlepiej świadczy o nich to słynna wiadomość : ,, jak jest pan zdrowy może pan przyjść do lekarza ,,

Kejfas
Kejfas
1 rok temu
Reply to  Janusz

Straszne, doprawdy. Wczonsajonce

Sławek
Sławek
1 rok temu

Ja tam otworzyłem oczyszczalnie ścieków w Chorzelach, impreza na sto dwa. Były przytulańce, pocałunki i inne wymiany płynów ustrojowych. I jakoś nikt nie docenił mojej uroczystości.

Kasia
Kasia
1 rok temu

Rzeczniczka starostwa na dodatek z okolic Chorzel powinna stracić stanowisko za tę niebywałą agresję na mieszkańców powiatu. Skąd oni ją wytrzasnęli? Ona szkodzi, a nie pomaga.

Adam
Adam
1 rok temu
Reply to  Kasia

Rzecznik miasta i gminy Chorzele na dodatek z okolic Przasnysza powinien stracić stanowisko za czarny pijar I wprowadzanie mieszkańców w błąd. Skąd oni go wytrzasneli? On szkodzi, a nie pomaga.

Kejfas
Kejfas
1 rok temu
Reply to  Kasia

Wystarczy, że ty straciłeś stanowisko w starostwie i teraz się ukrywasz pod kasiami i innymi takimi żeby sobie ulżyć

Ern
Ern
1 rok temu
Reply to  Kejfas

Może czuje się Kasią wewnętrznie. Cieplak nie wie co to agresja, bab się boi skunksiak

Przasnyszanka
Przasnyszanka
1 rok temu
Reply to  Kasia

Wyciągnęli ją z obory, gdyby ktoś się nad nią nie zlitował to doiłaby krowy. A te groźby, które stosuje wobec ludzi to są karalne (ciekawe czy panienka wie o tym)?

Ern
Ern
1 rok temu
Reply to  Przasnyszanka

Lepiej doić krowy, niż siedzieć na utrzymaniu matki albo zaje*ać bankruta. Życiowy przegryw łechta swoje ego anonimowym komentarzem w sieci. Bohater naszych czasów!

Ewa
Ewa
1 rok temu

Grozi nam 4 fala śmiercionośnego wirusa a Państwo sobie imprezki urządzają? No brawo

Ait
Ait
1 rok temu
Reply to  Ewa

Czwarta fala głupoty. Czas zacząć podchodzić racjonalnie do całej sprawy. Leczyć, szczepić obowiązkowo i wygasić całą pondemię, a nie ciągnąć w nieskończoność kolejne fale, bo z każdym sezonem grypowym wiosna, jesień będzie nowa fala.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Ait

Szczepić. Jakos nie przypominam sobie, aby Starosta zachęcał do szczepień.

Na Dudę w Przasnyszu ile głosowało? Więc Duduś mógłby chyba stanąć i powiedzieć: szczepcie się tak jak ja się zaszczepiłem. Ale Duda się nie szczepi. Nie bo nie. I to jest odpowiedzialne?

Jarek
Jarek
1 rok temu

Kazali ludziom się szczepić a politycy PiS nie zachęcali do szczepień. No i dupa bo nie będzie odporności stadnej, gdyż tylko 50% się zaszczepiło. To nie jest uczciwe wobec tych, którzy zaszczepili się w geście solidarności. Ta banda PiS-owska powinna siedzieć w kiciu już dawno.

Kefas
Kefas
1 rok temu
Reply to  Jarek

A to szczepileś się w geście solidarności? A z kim? Mam rozumieć, że sam z siebie byś się nie zaszczepił? Co do gali, to każda impreza na której można się najeść i napić na koszt podatnika jest dobra dla jej uczestników, dla reszty zbędna.

Stefan
Stefan
1 rok temu

Ot cala polityka pisu – PROPAGANDA sukcesu,

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

ciekawe czy Ci odznaczeni chociażby potrafią założyć kombinezon ? jedna wielka masakra a co z tymi co faktycznie byli na ” pierwszej linii z COVID” jak zwykle nic, żenada i tyle