Gabrysia Borkowska: Śpiewanie to sposób na życie, wyrażanie siebie i lekarstwo na smutki

Przasnyszanka Gabrysia Borkowska w ostatnim czasie stanęła na podium dwóch ogólnopolskich konkursów. Dziś z młodą artystką rozmawiamy o przygotowaniach do nich, towarzyszącej im  atmosferze i pasji śpiewania.

 

Jak samopoczucie po ostatnich konkursie?

Czuje się rewelacyjnie. Stanęłam na podium, co mnie bardzo cieszy. Zostałam zauważona i doceniona wśród tylu wyjątkowych i zdolnych wokalistów.

 

Czy któryś z nich był dla ciebie szczególnie ważny?

Każdy z konkursów jest dla mnie ważny. Ranga ich uzależniona jest od wielu czynników m.in. zasięgu konkursu, czy jest ogólnopolski czy międzynarodowy, kto zasiada w jury. W tym roku brałam udział w 3 ważnych dla mnie festiwalach. Pierwszy odbył się w sierpniu w Szczecinie ,,Zjazd młodych Gwiazd’’ gdzie znalazłam się w Złotej Dziesiątce. W październiku w festiwalu Muzyczna Jesień ,,Piosenka z Dobrym tekstem’’ zajęłam II miejsce, zaś w Ogólnopolskim 7 Danuta Rinn Festiwalu III miejsce.

 

Obserwując Twoje poczynania można odnieść wrażenie, że wybierając się na konkurs, miejsce na podium masz w kieszeni…

Ja niestety takiego poczucia nie mam. Jak każdy młody wokalista jeździłam po konkursach, z których nie przyjeżdżam z nagrodami. Za to nabywałam doświadczenia, obycia ze sceną i poznałam wspaniałych ludzi z taką samą pasją jak moja. Ten rok mogę uznać za udany, gdyż moja praca została nagrodzona.

 

Jak wyglądają przygotowania do konkursu?

Do każdego konkursu przygotowuję utwór według zapisów i kryteriów regulaminu. Uczęszczam na lekcje śpiewu, jak również na lekcje gry na pianinie.

 

Szersza publiczność miała okazję poznać Twoją twórczość dzięki autorskiej piosence ,,Hejter’’. Jak od tego czasu toczy się twoja muzyczna kariera? Czy nadal piszesz teksty do swoich piosenek?

Moją twórczość można obserwować na kanale YouTube. Zachęcam do subskrybowania mojego kanału Gabrysia Borkowska. Można tam posłuchać moich utworów autorskich-,,Przeszłość’’ i ,,Tęsknota’’. W najbliższej przyszłości pojawi się kolejny utwór z moim tekstem. Zazwyczaj moje teksty powstają w następstwie jakichś zdarzeń lub po prostu z potrzeby przelania uczuć na papier.

 

Co przed Tobą? Jakie masz plany na przyszłość?

Nie wiem co przede mną, ale mam nadzieję, że to co jeszcze w życiu najlepsze. W przyszłym roku chciałabym spróbować swoich sił w konkursach międzynarodowych.

 

Czy łatwo jest ci pogodzić śpiewanie, występy z nauką?

Staram się pogodzić swoje pasje ze szkołą. Zmieniłam profil z matematyczno-geograficznego na humanistyczny, gdyż pojawił się w mojej głowie pomysł studiów artystycznych. Pomimo to,  na maturze będę zdawać matematykę rozszerzoną, bo lubię liczyć i kalkulować.

 

Czym jest dla ciebie śpiewanie?

Śpiewanie to sposób na stresujące życie, wyrażanie siebie, lekarstwo na smutki, jak również sposób wyrażanie emocji, tych dobrych i tych złych.

 

Jak się czujesz kiedy wychodzisz na scenę?

Występy przed publicznością, szczególnie taką, której  podoba się to co tworzę, jak i moja interpretacja, należą do najmilszych. Bardziej stresuje się występami konkursowymi, kiedy wśród publiczności siedzi profesjonalne Jury, oceniające mój występ pod każdym względem. Każdy z wokalistów odczuwa wtedy wzmożony stres, gdyż chce zaśpiewać jak najlepiej, zrobić wrażenie i być najlepiej ocenionym.

 

Twoje muzyczne inspiracje to…

Słucham różnych gatunków muzycznych. Lubię Sanah, jak również piosenki Lady Gagy i Moniki Urlik. Staram się nie naśladować, tylko interpretować utwory po swojemu, tak jak to czuję.

 

Dziękujemy za rozmowę

Dziękuję również i serdecznie pozdrawiam czytelników.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
9 miesięcy temu

Ja pierdziele, ale starzy mają ciśnienie, żeby zrobić z niej gwiazdę, jak na razie to po znajomości zajmuje wysokie miejsca, niech przyzna się do kogo chodzi na naukę śpiewu? A ta osoba jest przeważnie w jury konkursów w którym nasza gwiazdeczka bierze udział. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia

widz
widz
9 miesięcy temu
Reply to  Grzegorz

Żal dupę ściska Grzegorzowi. Samych sukcesów Gabrysiu życzę, a kretynskie komentarze olewaj.

widz
widz
9 miesięcy temu
Reply to  Grzegorz

Żal dupę ściska Grzegorzowi. Gabrysia, życzę sukcesów w tym co robisz i nie przejmuj się kretyńskimi komentarzami.

Ala
Ala
9 miesięcy temu
Reply to  Grzegorz

Jacy starzy, toć to młodzi ludzie, Grzegorz czy ty masz 15 lat, tak pisząc? Ha, ha…

Gość
Gość
9 miesięcy temu
Reply to  Grzegorz

Jacy starzy, toć to młodzi ludzie. Grzegorz, czy Ty masz 15 lat…?

Katarzyna
Katarzyna
9 miesięcy temu
Reply to  Grzegorz

Ja pierdziele ale Pana musi to boleć, niebywale paskudna osobowość się tu ujawnia. A ,,Starym ” Gabrysi tylko pozostaje pogratulować ,i życzyć siły do dalszego wspierania rozwoju dziecka .Każdy normalnie myślący rodzic wie ile to kosztuje energii i wyrzeczeń ze strony rodziców jak i dziecka. Gabrysia na piękny głos ,a przede wszystkim śpiewa z duszą .Życzę dalszych sukcesów .Kochany Panie Grzegorzu Panu życzę zastanowienia się nad własną marną egzystencją, bo tylko przegrani, żałośni ludzie plują na innych w taki obrzydliwie żałosny sposób.

Mama
Mama
9 miesięcy temu
Reply to  Grzegorz

Szanowny Panie Grzegorzu! Chciałam Pana uspokoić. Z naszym ciśnieniem wszystko w porządku, książkowe. Ponadto, czuję się młodziej niż Pan sądzi. Gabi też miewa się wspaniale. W trosce o Pana zdrowie i obawy, zapewniam Pana, że wszystko jest jest na odpowiednim poziomie. Pozdrawiam serdecznie i zapewniam, że nie skrzywdzę własnego dziecka, wręcz przeciwnie do tych, którzy będą chcieli tego dokonać. 🙂

Ewa
Ewa
9 miesięcy temu

Jeszcze chwila a koleżanka z lodóweczki będzie nam wyskakiwać:-)

Amator
Amator
9 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Maść na bul doopy chcesz? Załatwię ci refundację.

Ala
Ala
9 miesięcy temu

Dziewczyna ma piękny głos i możliwości. Słyszałam na żywo, więc nie dziwię się, że coś zajmuje.

Gość
Gość
9 miesięcy temu

Przede wszystkim to nie Przasnyszanka…

Gosia
Gosia
9 miesięcy temu
Reply to  Gość

Zabysnąłeś wypowiedzią. Skoro nie przasnyszanka, to kto?

Gość
Gość
9 miesięcy temu
Reply to  Gosia

A od kiedy to Przasnysz anektował Gminę Czernice Borowe…? Bo chyba coś mnie ominęło…

Katarzyna
Katarzyna
9 miesięcy temu
Reply to  Gość

Głupota ludzka nie ma granic. Pozdrawiam i zalecam doinformowanie się zanim się na forum publiczne coś wstawia. A na marginesie – nie ważne skąd się pochodzi ale co się sobą reprezentuje. Szczerze współczuje.

Gosia
Gosia
9 miesięcy temu
Reply to  Gość

Oj chyba dużo Cię ominęło. Wypowiadasz się, nie mając pojęcia o rzeczywistosci. No cóż takich mamy mędrców. Ha, ha