Gabriela Borkowska zakwalifikowała się do Finału 7. Danuta Rinn Festiwal

Gabriela Borkowska wystąpi w konkursie finałowym 7. Danuta Rinn Festiwalu. Festiwal ma na celu promocję twórczości i osoby Danuty Rinn.

 

Do  konkursu zaproszono osoby, które ukończyły 12 lat i nie przekroczyły 35 lat. Festiwal odbywa się w trzech etapach – zgłoszenia/przesłuchanie materiałów audio, konkurs finałowy i koncert galowy. Profesjonalne jury wybrało spośród zgłoszonych uczestników osoby, które zostaną zaproszone do konkursu finałowego. W koncercie galowym 7. Danuta Rinn Festiwal wystąpią laureaci konkursu.

Wśród nich jest właśnie Gabriela Borkowska, która została wybrana spośród 67 wykonawców.

Poprzednie edycje Ogólnopolskiego Danuta Rinn Festiwal spotkały się z dużym zainteresowaniem.

 

– Jest to dla nas bardzo ważne, bo ten repertuar wymaga wyjątkowej muzykalności, wrażliwości oraz kultury muzycznej i estradowej – informują organizatorzy.

Osoby, zakwalifikowane do finału, wezmą udział w próbach z zespołem. Pod okiem profesjonalnych wokalistów i muzyków, przygotują wybraną piosenkę z repertuaru Danuty Rinn lub napisaną przez Jacka Cygana.

Finałowy koncert, w czasie którego uczestnicy śpiewać będą przy akompaniamencie Artur Grudziński Band, odbędzie się w DK KADR 26 listopada 2022r. W czasie obrad jury, a przed nagrodzeniem laureatów, na scenie wystąpi Gość Festiwalu.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
1 rok temu

Super, gratulację i życzę dalszych sukcesów.