Funkcjonariusze zachęcali ósmoklasistów z przasnyskiej „Trójki” do wstąpienia w szeregi Policji

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu przeprowadzili z uczniami klas VIII Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu spotkanie na temat zawodu policjanta.

 

– Podczas spotkania uczniowie poznali kulisy zawodu policjanta oraz zapoznali się z poszczególnymi etapami procedury kwalifikacyjne związanej z przyjęciem do służby oraz z możliwościami rozwoju jakie daje praca w Policji. Funkcjonariusze zachęcali aby w przyszłości, po zakończeniu edukacji uczniowie wstępowali w szeregi naszej formacji – wyjaśnia mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Jednym z punktów rozmowy z młodzieżą było poinformowanie o poszczególnych szczeblach rekrutacji.

– Omawiali, jakie wymagania muszą spełniać przyszli kandydaci do pracy w Policji oraz czym zajmują się funkcjonariusze w poszczególnych wydziałach. Wyjaśniono młodzieży, że od policjantów wymaga się odpowiednich predyspozycji, rzetelności, sumienności oraz odporności na wiele trudnych sytuacji występujących  w codziennej służbie. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko o przywilejach mundurowych, ale również o trudach pełnionej przez nich służby – dodaje rzeczniczka.

 

– Policjanci odpowiadali na liczne pytania zadawane przez młodzież. Osoby zainteresowane wstąpieniem do Policji odsyłamy do strony internetowej Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, gdzie w zakładce „Praca” znajdują się niezbędne informacje związane z procedurą rekrutacji. O szczegóły można się również zwracać do Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, tel. 47 7048 234 – dodaje.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szymon
Szymon
1 miesiąc temu

Policja niech zacznie edukować sama siebie. Ryba psuje się od głowy.

Bbb
Bbb
1 miesiąc temu

Kiedy oficjalne wyniki wyborów w poszczególnych komisjach miasta powiatu Przasnysz????

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Bbb

A sprawdz na PKW. Jaki problem. Ja sobie dodałem podstronę do ulubionych i co jakiś czas sprawdzam.

W wyborach do senatu nasze słoneczko póki co ma 50% poparcia. Ale zliczyli najmniejsze komisje narazie. Czyli największy ciemnogród.

Frania
Frania
1 miesiąc temu
Reply to  Bbb

wejdź na stronę PKW, są najnowsze. w mediach widze że Tusskowi już daja tekę premiera na podstawie badań IPSOS, hahaha

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Frania

No tak, bo tekę premiera to przyznaje Jarosław, co Polskę zbawiać miał 🥳🥳