Funkcjonariusze policji spotkali się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Romanach-Seborach

Głównym tematem wizyty policjantów z Komisariatu w Chorzelach była odpowiedzialność prawna osób nieletnich, zagrożenia związane z używaniem środków odurzających, jak również przemoc szkolna i internetowa.

 

Wczoraj w Szkole Podstawowej w Romanach-Seborach odbyło się zainicjowane przez dyrekcję szkoły spotkanie z rodzicami uczniów placówki.

– Podczas prelekcji funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chorzelach, przybliżyli rodzicom zagadnienia dotyczące przestępczości nieletnich oraz zasady odpowiedzialności w świetle obowiązujących przepisów. Policjanci rozmawiali z rodzicami o odpowiedzialność karnej nieletnich, skutkach jakie wyrządzają w organizmie i życiu dziecka narkotyki, dopalacze czy e-papierosy. Mundurowi omówili również zjawisko cyberprzemocy – przekazuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzeczniczka KPP Przasnysz.

– W czasie spotkania funkcjonariusze opisywali  zachowania  dzieci i młodzieży, na które rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę.  Na zachowania nieakceptowane społecznie i sytuacje, które mogą doprowadzić młodzież do konfliktu z prawem. Apelowali do dorosłych aby zawsze interesowali się tym co robi dziecko w sieci – relacjonuje.

Głównym celem spotkania było uświadomienie rodzicom jak ważną rolę pełnią w życiu swojego dziecka. To oni mogą najszybciej zauważyć, że ich pociecha zmaga się z jakimś problemem. Pomoc jaką mogą zaoferować dorośli młodemu człowiekowi jest niezwykle ważna, aby nastolatek nie pozostał z problemem sam.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments