Funkcjonariusze policji spotkali się z przasnyskimi seniorami

W spotkaniu wzięli udział seniorzy uczestniczący w projekcie „Radość, Kreatywność, Zdrowie: Senior Art. na Wysokich Obrotach” – inicjatywy przasnyskiej Rady Seniorów na rzecz poprawy jakości życia seniorów”.

 

17 maja seniorów spotykających się regularnie w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnyszu odwiedzili funkcjonariusze policji: kom. Paweł Rykowski, specjalista ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz dzielnicowi: asp. Andrzej Mikulski i sierż. szt. Tomasz Borowy.

Policjanci omówili problematykę oszustw dokonywanych wśród osób starszych. Opowiedzieli o przypadkach jakie miały miejsce na terenie naszego powiatu, kiedy to oszuści podając się za członków rodziny, znajomych, administratorów i inne osoby z pozoru godne zaufania, wyłudzili pieniądze. Funkcjonariusze policji poruszyli temat bezpieczeństwa podczas korzystania z usług bankowych, mediów społecznościowych, portali sprzedażowych i rozmaitych aplikacji.

Przypomnieli, że oszuści cały czas zmieniają swoje metody, którymi próbują zmanipulować seniorów i wyjaśnili, jakie środki ostrożności należy podjąć, by nie pozbyć się swoich oszczędności.

Organizatorem spotkania był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments