Funkcjonariusze policji odwiedzili seniorów z Bogatego

W ramach projektu „Świadomy – Czujny – Bezpieczny” seniorzy z Klubu Senior + z Bogatego spotkali się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

Podczas spotkania z seniorami sierż. Szt. Krzysztof Chrzanowski, dzielnicowy gminy Przasnysz i mł.asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji omówili problematykę oszustw dokonywanych wśród osób starszych.

– Podczas wizyty policjanci przestrzegali przed istniejącymi w tym zakresie zagrożeniami. Mówili o przestępstwach popełnianych  na szkodę osób starszych, metodach którymi posługują się sprawcy, a także konsekwencjach prawnych wynikających z podpisywania umów oraz wpuszczania do domów osób nieznajomych – informuje mł. asp. Ilona Cichocka.

 

Dodatkowo, funkcjonariusze policji poruszyli temat bezpieczeństwa podczas korzystania z usług bankowych.

– Policjanci podkreślili, że oszuści cały czas zmieniają swoje metody, którymi próbują zmanipulować seniorów. Wymyślają przeróżne podstępne sytuacje, aby okraść ich z oszczędności życia. Przypomnieli również o funkcjonujących w internecie aplikacjach ,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i ,,Moja Komenda”, z których pomocą w łatwy sposób można zgłosić niepokojące sytuacje – dodaje rzeczniczka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments