Funkcjonariusze KP PSP szkolili strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych

We wrześniu i w październiku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu odbywały się szkolenia podstawowe dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu przasnyskiego.

 

Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu zgodnie z nowym programem nauczania opublikowanym w marcu 2022 r.

– Celem szkolenia było przygotowanie słuchaczy do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych przewidzianych dla ochotniczych straży pożarnych. Uprawnienia jakie otrzymali to miedzy innymi prowadzenie podstawowych czynności ratowniczych w ramach zastępu podczas działań ratowniczych z wykorzystaniem sprzętu i wyposażenia technicznego przewidzianego w programie szkolenia, w tym urządzeń nadawczych i odbiorczych właściwych dla sieci radiowych UKF Państwowej Straży Pożarnej, prowadzenia działań ratowniczych podczas powodzi, wydawania sygnałów i poleceń uczestnikom ruchu lub innym osobom znajdującym się na drodze w ramach wykonywania działań ratowniczych. Każdy z kursantów ukończył pozytywnie test w komorze dymowej – informuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu kpt. Piotr Kuligowski.

 

Do egzaminu końcowego w dniu 29 października przystąpiło 39 druhów, którzy ukończyli egzamin teoretyczny i praktyczny z wynikiem pozytywnym.

– Wszystkim nowo upieczonym strażakom życzymy wszystkiego najlepszego oraz tylu powrotów co wyjazdów do akcji – podsumowuje.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments