Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego uporządkowała kirkut w Przasnyszu

Dzięki działaniom Fundacji Dziedzictwa Żydowskiego w ubiegłym tygodniu zakończyły się prace polegające na uporządkowaniu terenu cmentarza przy ul. Leszno w Przasnyszu. To kolejna tego typu akcja, przywracająca historycznemu miejscu godny wygląd.

 

Na cmentarzu żydowskim w Przasnyszu wykoszono trawę, wycięto zarośla, ścięto drzewka wzdłuż ulicy Leszno i uprzątnięto śmieci. Po raz drugi w ciągu dwóch lat na cmentarzu zostało przeprowadzone gruntowne sprzątanie, opłacone w całości z prywatnych środków.

„Projekt ten pomoże przywrócić godność cmentarzowi żydowskiemu, jednocześnie upiększając społeczność” – ocenił Edward M. Janes, przyznając, że kirkut w Przasnyszu jest ważnym elementem zachowania dziedzictwa i pamięci żydowskiej, a jego grupa jest dumna z pracy wykonanej w ciągu ostatnich lat.

 

„Patrząc w przyszłość, mamy nadzieję, że nasze kontakty w mieście będą się pogłębiać, ponieważ utrzymujemy cmentarz i promujemy działania na rzecz zachowania pamięci żydowskiej w Przasnyszu” – przekazał Edward M. Janes.

 

 

M.Jabłońska

 

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edward
Edward
15 dni temu

A burmistrz już zdążył się pochwalić a tu zonk. To fundacja zrobiła. Może się włodarz przestanie w końcu pokazywać z cudzymi zasługami?

Gosia
Gosia
14 dni temu
Reply to  Edward

Nie wymyślaj głupot !!!

Pasjonat
Pasjonat
14 dni temu
Reply to  Edward

Proponuję czytać ze zrozumieniem …

Antysemita
Antysemita
15 dni temu

Nie lubię żydów, ale też uważam, że miejsca wiecznego spoczynku nieważne jakich ludzi należy utrzymywać w jakimś porządku (nawet ruskich) stać nas na to szczególnie w tych czasach.Umarli nie mówią, ale mają prawo do szacunku gatunku ludzkiego nawet po śmierci.

Sidewinder
Sidewinder
14 dni temu
Reply to  Antysemita

ja komunistów nie lubie

Ait
Ait
14 dni temu
Reply to  Sidewinder

A ja głupoty, my możemy niszczyć miejsca pochówku różnych nacji, ale jak niszczą miejsca pochówku Polaków to źle, zastanów się abyśmy byli szanowani szanujmy innych.