Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego uporządkowała kirkut w Przasnyszu

Dzięki działaniom Fundacji Dziedzictwa Żydowskiego w ubiegłym tygodniu zakończyły się prace polegające na uporządkowaniu terenu cmentarza przy ul. Leszno w Przasnyszu. To kolejna tego typu akcja, przywracająca historycznemu miejscu godny wygląd.

 

Na cmentarzu żydowskim w Przasnyszu wykoszono trawę, wycięto zarośla, ścięto drzewka wzdłuż ulicy Leszno i uprzątnięto śmieci. Po raz drugi w ciągu dwóch lat na cmentarzu zostało przeprowadzone gruntowne sprzątanie, opłacone w całości z prywatnych środków.

„Projekt ten pomoże przywrócić godność cmentarzowi żydowskiemu, jednocześnie upiększając społeczność” – ocenił Edward M. Janes, przyznając, że kirkut w Przasnyszu jest ważnym elementem zachowania dziedzictwa i pamięci żydowskiej, a jego grupa jest dumna z pracy wykonanej w ciągu ostatnich lat.

 

„Patrząc w przyszłość, mamy nadzieję, że nasze kontakty w mieście będą się pogłębiać, ponieważ utrzymujemy cmentarz i promujemy działania na rzecz zachowania pamięci żydowskiej w Przasnyszu” – przekazał Edward M. Janes.

 

 

M.Jabłońska

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edward
Edward
1 rok temu

A burmistrz już zdążył się pochwalić a tu zonk. To fundacja zrobiła. Może się włodarz przestanie w końcu pokazywać z cudzymi zasługami?

Gosia
Gosia
1 rok temu
Reply to  Edward

Nie wymyślaj głupot !!!

Pasjonat
Pasjonat
1 rok temu
Reply to  Edward

Proponuję czytać ze zrozumieniem …

Antysemita
Antysemita
1 rok temu

Nie lubię żydów, ale też uważam, że miejsca wiecznego spoczynku nieważne jakich ludzi należy utrzymywać w jakimś porządku (nawet ruskich) stać nas na to szczególnie w tych czasach.Umarli nie mówią, ale mają prawo do szacunku gatunku ludzkiego nawet po śmierci.

Sidewinder
Sidewinder
1 rok temu
Reply to  Antysemita

ja komunistów nie lubie

Ait
Ait
1 rok temu
Reply to  Sidewinder

A ja głupoty, my możemy niszczyć miejsca pochówku różnych nacji, ale jak niszczą miejsca pochówku Polaków to źle, zastanów się abyśmy byli szanowani szanujmy innych.