„Fraktalowy zawrót głowy”- warsztaty matematyczne z prof. Andrzejem Katuninem w Muzeum Historycznym

We wtorek 6 grudnia w przasnyskim muzeum gościł prof. Andrzej Katunin, matematyk, z Katedry Podstaw Konstrukcji Maszyn Politechniki Śląskiej, wybitny specjalista z dziedziny geometrii fraktalnej.

 

Prof. Andrzej Katunin przybliżył młodzieży zagadnienia fraktali, historii ich powstawania, zawiłych meandrów działania oraz w przystępny sposób unaocznił, jak bardzo fraktale towarzyszą nam na co dzień. – W części teoretycznej profesor przypomniał postać Stanisława Ostoja-Kotkowksiego, którego 100. rocznica urodzin mija 28 grudnia. Patron Miejskiego Domu Kultury był, jak zaznaczył nasz gość, pionierem innowacyjności w sztuce, wykorzystując najnowsze nowinki techniczne, wykorzystując również fraktale – informuje Muzeum Historyczne w Przasnyszu.

 

– W części praktycznej młodzież przystąpiła do tworzenia własnych fraktali na specjalnym programie komputerowym. Było to ciekawe doświadczenie, które zaowocuje, miejmy nadzieję, w przyszłości. Młodzieży z LO im. KEN w Przasnyszu towarzyszyli nauczyciele: Maciej Mikulski i Iwona Merchel – czytamy.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dupabiskupa
dupabiskupa
1 rok temu

jarooo