Fotografia przedstawiająca członków Klubu Senior+ z Bogatego na I miejscu w konkursie fotograficznym

Wydział Ekonomii Społecznej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej ogłosił wyniki konkursu fotograficznego pod hasłem „Senior w obiektywie ekonomii społecznej”. I miejsce zajęła zdjęcie przedstawiające członków Klubu Senior+ z Bogatego autorstwa Anny Wronowskiej.

 

W czasie wakacji Wydział Ekonomii Społecznej Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej ogłosił konkurs fotograficzny pod hasłem „Senior w obiektywie ekonomii społecznej”.

– Celem ekonomii społecznej jest pomoc drugiemu człowiekowi. Troska o jednostki wymagające wsparcia, to nie tylko miara odpowiedzialności i solidarności społecznej, ale również misja. Dla wielu z Was, ekonomia społeczna to jednak przede wszystkim sposób na życie. Na uczciwą i sumienną pracę, na odrobinę satysfakcji czy własną samorealizację. W codziennym życiu, misja schodzi na dalszy plan, a bardziej liczy się człowiek i jego problem. W tym roku, w naszym konkursie, chcielibyśmy opowiedzieć o osobach starszych, seniorach, naszych babciach i dziadkach, którzy są wśród nas – informują organizatorzy.

W jury konkursowym zasiadała Elżbieta Bogucka-Lityńska, z-ca dyr. Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej, dr hab. prof. Witold Krassowski z Akademii Sztuk Pięknych (Pracownia Fotografii Społecznej) oraz Tadeusz Późniak – wieloletni fotoreporter tygodnika „Polityka”, członek Związku Polskich Artystów Fotografików .

W czwartek, 5 października ogłoszono wyniki konkursu. Na pierwszym miejscu znalazła się fotografia pod tytułem ‘Nie ma miejsca na samotność” przedstawiająca członków Klubu Senior+ z Bogatego. Jego autorką jest Anna Wronowska.

Gala konkursu fotograficznego, na której odbędzie się oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 25 października w Centrum Aktywnego Seniora w Płońsku.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments