Flaga Państwowa darem prezydenta RP dla czernickiej podstawówki

Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych została wyróżniona Flagą Rzeczypospolitej Polskiej jako okolicznościowym darem z okazji jubileuszu 100 – lecia istnienia placówki. Odebrała ją dyrektorka Małgorzata Góralczyk.

 

We wtorek, 2 maja na dziedzińcu Belwederu w Warszawie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Udział w nich wzięła Małgorzata Góralczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych, która z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odebrała Flagę Państwową Rzeczypospolitej Polskiej, jako okolicznościowy dar, w uznaniu zasług oraz z okazji jubileuszu 100 – lecia istnienia szkoły.

– Jestem dumna, że w imieniu całej społeczności szkolnej mogłam odebrać z rąk prezydenta flagę narodową. Wyróżnienie szkoły na najwyższym szczeblu państwowym jest efektem pracy wielu pokoleń dyrektorów, nauczycieli, uczniów, rodziców i zaprzyjaźnionych instytucji. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy na wzór naszej patronki pani Janiny Sieklickiej pracowali i pracują z pasją, z ogromnym zaangażowaniem, ale przede wszystkim z sercem dla naszych uczniów, naszego czernickiego środowiska i dla naszej kochanej Ojczyzny – dziękuje Małgorzata Góralczyk.

 

– Niech ten dar będzie dla nas wszystkich symbolicznym podsumowaniem 100 – letniej, pięknej choć czasami trudnej historii czernickiej szkoły, będącej cząstką dziejów naszej Ojczyzny. Jednocześnie niech widok flagi będzie dla nas inspiracją do pielęgnowania wartości i podejmowania działań, które będą służyły naszej społeczności i Ojczyźnie w kolejnym stuleciu – dodaje dyrektorka.

j.b.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Haniai
Haniai
1 rok temu

Przepiękne i słuszne wyróżnienie.serdeczne gratulacje. 👍