Fizycznie i psychicznie znęcał się nad partnerką. Podczas interwencji znieważył policjantów

Policjanci zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec partnerki. Podczas interwencji znieważył funkcjonariuszy. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 

W piątek, 24 listopada policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące przemocy domowej.

– Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że 48 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego od kilku miesięcy znęcał się nad swoją partnerką. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywa słowami wulgarnymi kobietę, popychał ją i szarpał za włosy – relacjonuje przebieg zdarzeń asp. Magda Zarembska.

W trakcie interwencji policji mężczyzna był bardzo agresywny. Wyzywał mundurowych i nie stosował się do wydawanych przez nich poleceń.

– 48 – latek znieważył funkcjonariuszy słowami wulgarnymi. Postępowanie mundurowych w tej sytuacji musiało być stanowcze i zdecydowane. Mężczyzna stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojej rodziny oraz interweniujących funkcjonariuszy. Został więc obezwładniony, zatrzymany, a następnie osadzony w policyjnej celi – informuje rzeczniczka.

Materiał dowodowy, jaki udało się zebrać funkcjonariuszom pozwolił na przedstawienie agresorowi zarzutów znieważenia funkcjonariuszy Policji oraz znęcania nad partnerką.

– Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia – dodaje.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments