FitFestiwal – w Jednorożcu promowali zdrowy tryb życia

We wtorek, 4 czerwca Stowarzyszenie „Jednorożec z klasą” zaprosiło na FitFestiwal, który został zorganizowany w ramach zadania publicznego Powiatu Przasnyskiego.

 

Stowarzyszenie „Jednorożec z klasą” jest nową organizacją, która działa na rzecz dzieci z terenu gminy Jednorożec. W jej składzie są osoby posiadające doświadczenie zdobyte w pracy wolontarystycznej. To właśnie oni byli organizatorami FitFestiwalu, który odbył się 4 czerwca w Jednorożcu.

Impreza była skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat oraz ich opiekunów zamieszkujących na terenie powiatu przasnyskiego. W trakcie jej trwania organizatorzy promowali nie tylko różne dyscypliny sportowe, gry zespołowe, ale także aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie się.

Na uczestników zabawy czekał tor przeszkód, kurs pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zdrowe przekąski i napoje.

– W dzisiejszym świecie, gdzie coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami komputerów czy telefonów, promowanie aktywności fizycznej staje się niezwykle ważne – wyjaśnia Paweł Mostowy, starosta przasnyski.

Na organizację FitFestiwalu Stowarzyszenie „Jednorożec z klasą” pozyskało środki finansowe w ramach zadania publicznego Powiatu Przasnyskiego.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments