FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI W PRZASNYSZU

12 i 13 grudnia odbył się  XV w Polsce, a trzeci raz w Przasnyszu Finał Szlachetnej Paczki.

 Magazyn w Przasnyszu mieścił się w budynku Publicznego Gimnazjum. W tym roku udało się znaleźć  Darczyńców dla 41 rodzin z Przasnysza i okolic. Szlachetna Paczka jest co raz bardziej popularna nie tylko w Polsce, ale i w naszej miejscowości. Darczyńcami były nie tylko pojedyncze osoby, ale także klasy oraz całe firmy i instytucje. Mieliśmy kilku Darczyńców z Warszawy w tym regionalna TVP Warszawa, która odwiedziła nas w magazynie i nakręciła reportaż o naszej pracy.

W tym roku łączna ilość osób zaangażowana w tworzenie paczki dla rodzin z Rejonu Przasnysz to około 1000 osób, a wartość tych paczek to około 73 000 zł. Średnio jedną paczkę dla rodziny przygotowało 24 osoby.

Finał nie byłby tak udany, gdyby nie wsparcie sponsorów. Serdeczne podziękowania dla firmy  PetroPower z Przasnysza, dzięki której zakupiliśmy upominki  dla Darczyńców oraz smycze dla wolontariuszy. Dziękuję również Dyrekcji Gimnazjum za wsparcie w tworzeniu magazynu w budynku Gimnazjum –  co roku magazyn mieści się właśnie tam. Dziękujemy cukierni „Zielińscy” za słodkości podarowane na finał, oraz firmie JBB za produkty potrzebne do przygotowania posiłku dla wolontariuszy. Dziękujemy wszystkim dzięki którym przygotowania do finału przebiegły bardzo sprawnie: Urzędowi  Miasta, Dyrekcji SP nr 2, Panu Szymonowi Knieć – za pomoc w zakupie koszulek, Live Events – Magdalena Król, Restauracji „Zajazd Staropolski”, oraz wszystkim, którzy pomagali przy rozwożeniu paczek do rodzin. Największe podziękowania należą się wszystkim Darczyńcom, którzy ofiarowali swój cenny czas i skompletowali paczkę dla wybranej przez siebie rodziny.

W tym roku wolontariuszami Szlachetnej Paczki w Przasnyszu byli :  Weronika Karwowska, Katarzyna Kołakowska, Dawid Burdach, Małgorzata Szlejkin, Beata Płoska, Dominika Trzcińska, Olga Goś, Olga Ruszczyńska – Gładych, Justyna Andrzejewska, Karolina Kuligowska, Karolina Jaroszewska, Bartosz Prusinowski, Paweł Wróblewski, Anna Kacprzak, Dorota  Socha, Monika  Sadowska oraz Magdalena Stępień, Iwona Abramczyk, Agnieszka Kołakowska, Rafał Wierzbick i Monika Załęska.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments