Finał ogólnopolskiego konkursu „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

W poniedziałek 7 czerwca w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu na sali konferencyjnej Centrum Aktywizacji Biznesu odbył się powiatowy finał ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy- od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zainaugurowała już jedenastą edycję konkursu.

 

Dzieci miały za zadanie wykonać dwuwymiarową pracę plastyczną w formacie A3, w dowolnej technice obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom. Prace oceniane były w podziale na dwie kategorie wiekowe (klasa 0- III i IV – VIII).

A oto laureaci:

I grupa wiekowa klasy 0-3

I miejsce Nina Mystkowska SP Jednorożec

II miejsce Igor Kisielewski SP Jednorożec

III miejsce Artur Bobiński SP Krzynowłoga Mała

Przyznano 18 wyróżnień.

 

II grupa wiekowa klasy 4-8

I miejsce Paulina Prusik SP Jednorożec

II miejsce Katarzyna Sebastiańska SP Nowa Krępa

III miejsce Marta Miecznikowska SP Krzynowłoga Mała

Przyznano 10 wyróżnień.

 

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Nagrody ufundowane były przez spółki skarbu państwa. W każdej z kategorii za zajęcie pierwszego miejsca starosta Krzysztof Bieńkowski wręczył zwycięzcom rowery, których był fundatorem. Nagrody dodatkowe dla uczestników z poszczególnych gmin przekazali: wójt Grażyna Wróblewska, burmistrz Beata Szczepankowska oraz wójt Jerzy Humięcki.

 

ren


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
12 dni temu

Wnioskuje o przyznanie nagrody specjalnej temu gościowi, który śmigał przez Jednorożec siedząc na sprzęcie rolniczym za ciągnikiem.