Finał konkursu wiedzy o patronie 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu [FOTO]

12 stycznia żołnierze 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu uczestniczyli w szkoleniu z okazji Dnia Podoficera. Omawiana problematyka skupiała się na: profilaktyce i dyscyplinie wojskowej, z głównym naciskiem na politykę informacyjną obowiązującą w resorcie obrony narodowej.

 

Zbiórka była również okazją do zapoznania i uaktualnienia wiedzy szkolonych z przepisami o ochronie informacji niejawnych oraz nowymi uregulowaniami prawnymi w związku ze zmianami w przeprowadzaniu egzaminu z wychowania fizycznego.

Również tego dnia odbył się finał konkursu wiedzy o patronie 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu – płk dypl. Adamie Ignacym Kocu

– Cieszę się, że tak wielu chętnych żołnierzy zgłosiło się do udziału w konkursie, który obfitował w walkę i emocje. Celem tego konkursu była popularyzacja osoby patrona Ośrodka – płk dypl. Adama Ignacego KOCA. Ocenie podlegała nie tylko wiedza merytoryczna ale również zaangażowanie i własna inicjatywa żołnierzy. Na każdego finalistę czekała pula szczegółowych, często podchwytliwych  pytań, nie tylko o patrona Ośrodka, ale i czasy, w których żył oraz inspiracje, które pozostawił kolejnym pokoleniom. Serdecznie gratuluję osiągniętych wyników, dających najlepszy wyraz waszej bogatej historycznej wiedzy i zachęcam również pozostałych żołnierzy do popularyzowania postaci patrona 2. Ośrodka Radioelektronicznego – podsumował konkurs płk dypl. Bogusław POSTEK.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w dniu 15 stycznia, w czasie cotygodniowego apelu Ośrodka.

 

Źródło 2ORel
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments