Figurki „Przaśnika” staną w Przasnyszu! Gdzie ma pojawić się pierwsza? [SONDA]

Burmistrz Miasta Przasnysz, Muzeum Historyczne w Przasnyszu i redakcja InfoPrzasnysz zapraszają do udziału w sondzie: Gdzie według Państwa powinna stanąć pierwsza figurka legendarnego młynarza „Przaśnika” ?

 

Wytypowano cztery lokalizacje. W jednej z nich już w tym roku pojawi się „Przaśnik”.

  • przy Domu Rzemiosła na ul. Makowskiej
  • przy boisku Wembley
  • Most na ul. Słowackiego
  • przy boisku na ul. Wojskowej

Głosowanie trwa do 1 sierpnia. Uroczyste odsłonięcie figurki – wrzesień 2020 (będzie temu towarzyszył okolicznościowy event).

Figurki „Przaśnika” rozmieszczone po mieście to realizacja zapowiedzi burmistrza  o krzewieniu tożsamości lokalnej wokół legendy powstania nazwy naszego miasta. Za jej realizacje odpowiada Muzeum Historyczne w Przasnyszu. W każdym kolejnym roku przybywać będzie jedna figurka (w innych pozach), tak aby stworzyć ścieżkę edukacyjną dla naszych najmłodszych mieszkańców.

Wrocław słynie z krasnali. Przasnysz zasłynie z „Przaśników”.

 


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ada
Ada
3 lat temu

Wembley to jest w Londynie

Anna
Anna
3 lat temu

Rzeka, młyn, młynarz – miejsce chyba nasuwa sie samo. W dodatku, na pierwsza

Olga
Olga
3 lat temu

Trzeba sobie zadać znacznie więcej pytań na temat całościowej koncepcji rzeźb w terenie. Co mają symbolizować, jaki ma być przekaz, jaką mają opowiedzieć historię, jak będą wyglądać, ile ich ma być czy będą wskazywać na jakieś obiekty, czy będzie do nich załączony jakiś opis, wskazówka, zadanie? Czy będą jakoś do siebie prowadzić? Komu mają służyć? Od tego zależy gdzie staną. Mam nadzieję, że kompetentny artysta i kreatywny historyk przyłoży do tego rękę i nie będzie to takie wrzucone jakkolwiek i gdziekolwiek pif-paf. Życzę powodzenia.

Elen
Elen
3 lat temu

A może „postawimy” najpierw obwodnicę? Przaśnik może zaczekać.

Tomek
Tomek
3 lat temu

Przy budynku domu rzemiosła jak i sam budynek jest obsadzony banerami, reklamami że oczopląsu można dostać. Gdzie tam się pchać jeszcze z figurką?
Lepiej by było ustawić figurkę Św. Rocha w kierunku Szczytna tak jak była pierwotnie i ją odnowić 😉

Jan
Jan
3 lat temu

Szanowni Państwo, proszę o wybaczenie ale po przeczytaniu tego artykułu same się cisną na usta słowa dalekie od parlamentarnych „#$%&!!!”. Przecież ten pomysł jest żywcem ściągnięty z filmy „MIŚ”, bo te figurki, to taki przasnyski prawdziwy Miś naszych czasów !!! Chodniki dziurawe, oświetlenie stare energochłonne, brak koszy na śmieci, nie wspomnę o obwodnicy czy rondzie na ul. Słowackiego. A tu pomysł stawiania figurek, chyba „pogiegło te władze samorządowe”. Proszę nie zajmujcie się pierdołami, tylko weźcie się w końcu za robotę !!!!

Edek
Edek
3 lat temu
Reply to  Jan

Powinno się usunąć antyreklamę Przasnysza – brokatowy Przasnysz przy głównym rondzie, obok LO

Maria
Maria
3 lat temu

Proszę najpierw zbudować całosciowy plan promocji miasta, gdzie będzie ujęte budowanie tradycji na bazie historii i na podstawie planu organizować takie pytania. Znów mam wrażenie, że czepiamy się wyrywkowo nie od tej strony co trzeba. Czy ktoś w tym mieście umie coś porządnie zaplanować? Straszny harmider, pomieszanie z poplątaniem. Ewidentnie nie ma mocnego planu na to miasto!!!!!!!!!!!

Edek
Edek
3 lat temu

Niech postawią na posesji pomyslodawcy

Klaudia
Klaudia
3 lat temu

Kolejny pomysł z dupy… trzeba się będzie niedługo z miasta wyprowadzić bo za kilka lat dzikie zwierzęta wejdą na ten teren.