Festyn wiejski w Drążdżewie Nowym [FOTO]

Członkowie Kółka Rolniczego Posilenie z Drążdżewa Nowego wzięli udział w kolejnych warsztatach kulinarnych w ramach projektu „Przez żołądek do serca”. Powstały smakowite, lokalne produkty, które degustowano na festynie wiejskim.

 

Kółko Rolnicze Posilenie w Drążdżewie Nowym realizuje projekt pod nazwą „Przez żołądek do serca”, na który pozyskało środki finansowe z Lokalnej Grupy Działania „Kurpsie Razem”.

Projekt ma na celu ochronę dziedzictwa kulturowego regionu kurpiowskiego oraz promocję produktów lokalnych. Polega między innymi na organizacji warsztatów kulinarnych. Dzięki temu jego uczestnicy mają szansę wymienić się doświadczeniami, a także przypomnieć sobie tradycyjne, kurpiowskie przepisy.

Przygotowane potrawy zostały skonsumowane podczas festynu wiejskiego w Drążdżewie Nowym, który odbył się w minioną sobotę, 30 lipca. Zabawy nie przerwał nawet deszcz.

 

-Efektem specjalnym na festynie okazała się woda z nieba. Tańcom w strugach deszczu przy muzyce Rafała Wilkowskiego z Pienic nie było końca. Będziemy to długo pamiętać. Nasza ekipa „festynowa” czyli mieszkańcy Drążdżewa Nowego spisali się na medal. Niektórzy pobili rekord w liczbie kroków, ale czego się nie robi, żeby impreza się udała – wspomina Kółko Rolnicze Posilenie.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments