Festyn Rycerski na przasnyskim rynku [FOTO]

W minioną niedzielę, 10 października rynek miejski w Przasnyszu zamienił się w średniowieczne miasteczko. Wszystko za sprawą Festynu rycerskiego z okazji rocznicy nadania praw miejskich.

 

Niedzielny Festyn Rycerski na przasnyskim rynku rozpoczął się od opowieści Błazna Jajosza o roli nadania praw miejskich w średniowieczu, turnieju rycerskiego i inscenizacji nadania 10 października 1427 roku Przasnyszowi przez księcia mazowieckiego Janusza I Starszego przywileju miejskiego.

Podczas średniowiecznej zabawy, jej uczestnicy mogli zobaczyć walki rycerskie, spróbować lokalnych specjałów, a także odcisnąć w glinie miejską pieczęć. Wśród atrakcji znalazła się także historia o pracy średniowiecznego kata i konkursy z nagrodami.

 

Ukoronowaniem festynu był quiz wiedzy o historii Przasnysza oraz jego okolic. Jego zwycięzcy to:

Grupa starsza

  1. Bartosz Walczak
  2. Blanka Kawęcka
  3. Piotrek Jaroszewski

Grupa młodsza

  1. Marcel Wilga
  2. Wojtek Linkie
  3. Jakub Nieznański

 

 

j.b.

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
10 dni temu

Bardzo fajna profesjonalna impreza, tylko szkoda że frekwencja bardzo mała. Tyklo mam pytanie dlaczego organizator ani Policja nie interweniowali na czarnego psa, który szczekał na ludzi nie bedąc na smyczy a jego własciciel stał i sie z tego cieszył. Dobrze ze nie doszło do tragiedi takiej jak niedawno w parku. Nowe, wysokie mandaty będą wystawiane właścicielom psów od 10 kwietnia 2021 roku. Policjanci będą karać zarówno spacerowiczów w parkach, jak i właścicieli zwierząt żyjących na podwórkach. Zwykły spacer z psem może zakończyć się otrzymaniem mandatu w wysokości od 250 do 500 zł. Wystarczy spuścić na chwilę zwierzę ze smyczy lub… Czytaj więcej »