FESTYN RODZINNY Z OKAZJI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY – RELACJA

24 lipca 2016 r. w niedzielę w godzinach 15.00 – 23.00 odbył się wspaniały Festyn Rodzinny, który uświetnił  Światowe Dni Młodzieży 2016, a także był  wyrazem uczczenia przez mieszkańców naszego powiatu 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Około roku temu starosta przasnyski Zenon Szczepankowski podpisał z Diecezja Płocką porozumienie, zgodnie z którym powiat przasnyski podjął wiele działań na rzecz Światowych Dni Młodzieży. Jednym z nich był festyn rodzinny, który nasze starostwo zorganizowało wspólnie z Urzędem Gminy Przasnysz, a także Dekanatem Przasnyskim.

W tym wydarzeniu miała też swój udział Fundacja „Scalam”. Oczywiście w organizacje wszystkich zdarzeń włączyły się także gminy należące do stowarzyszenia Królewiecki Obszar Funkcjonalny Porozumienie Przasnyskie – Czernice Borowe, Krasne, Chorzele, Jednorożec.

Wśród tłumu publiczności z całego powiatu byli goście z innych miast, kapłani ze wszystkich naszych parafii i  siostry zakonne z różnych miejscowości, ale przede wszystkim gościliśmy 50 pielgrzymów wraz z Kapłanem Antonem z Gruzji, towarzyszących im wolontariuszy i rodziny, które przyjęły do siebie pielgrzymów. Planowaliśmy, że w imprezie weźmie udział około 1 000 osób, okazało się, ze było około 3 000 uczestników.

Pan starosta Zenon Szczepankowski wraz z Panią wójt Grażyną Wróblewską i Księdzem Dziekanem Andrzejem Maciejewskim przyjmowali i serdecznie gościli Pielgrzymów i osoby im towarzyszące regionalnymi potrawami i smakowitymi słodkościami. Na dalszą drogę pielgrzymi i wolontariusze otrzymali sportowe czapeczki od słońca, pelerynki od deszczu a także podręczne plecaczki. Wiele się działo w wystawionych namiotach i powiatowym ogródku. Była wystawa Batiku z Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu, ekspozycja grupy rekonstrukcyjnej z Przasnyskiego Stowarzyszenia Historii Ożywionej. Uwagę przyciągał pojazd pancerny Russo-Bałt. Bardzo wiele działo się na scenie. Najpierw wystąpiły lokalne zespoły i soliści z Chorzel, Schola Parafialna z  Bogatego i z Węgry, zespoły z Krasnego, Jednorożca i Bogatego.

Publiczność raz się wzruszała to znów wybuchała radosnym śmiechem.

Po nich miał miejsce koncert zespołu  „MOJA RODZINA” zaproszonego przez Fundacje Scalam z repertuarem piosenek. Publiczność śpiewała razem z nimi, oczywiście wśród nich młodzież i siostry zakonne .

Następnie zaśpiewał zespół DR PLAMA. Naprawdę świetni muzycy. Przyjechali do nas z Warszawy, ale  prawie wszyscy pochodzą z Przasnysza. Ostatnio zajęli I miejsce w regionie mazowieckim w Emergenza Polska Festival.

Gwiazdą wieczoru był znakomity zespół MYSLOVITZ, któremu w wykonywaniu piosenek cały czas towarzyszyła młodzież. Widać było, że dobrze znają repertuar zespołu. Na koniec było jeszcze kilka bisów.

Ponieważ impreza odbywała się na lotnisku, cały czas towarzyszyły nam loty samolotów i skoki spadochronowe. Chętni oczywiście mogli polecieć na loty widokowe.

To była naprawdę rodzinna impreza. Upłynęła w atmosferze radości i serdeczności, a przede wszystkim w poczuciu bezpieczeństwa i jedności.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments