Festyn rodzinny w przasnyskiej Farze.

W Boże Ciało (31 maja 2018 r.) na placu parafialnym parafii farnej w Przasnyszu odbył się festyn rodzinny. Festyn prowadził Krzysztof Bieńkowski i zespół TAKT. Nie zabrakło konkurencji i zabaw zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Wystąpił również zespół ewangelizacyjny „Dekalog”. Kolejny już raz mieszkańcy w świąteczne popołudnie nie mogli się nudzić i wesoło spędzili upalny dzień.

Festyn modlitwą i błogosławieństwem otworzył ks. proboszcz Andrzej Maciejewski. Chwilę później zaczęły się zabawy i konkursy.

– Cieszę się, że spędzamy ten czas z dziećmi „wesoło i nabożnie”. To ma być właśnie czas na rodzinne świętowanie, wygłupy ale również przybliżanie Boga. – mówi Krzysztof Bieńkowski.

Dla najmłodszych uczestników spotkania jak zawsze były dostępne atrakcje: konkursy sportowe, dmuchane zjeżdżalnia i kącik malucha z zabawkami. Nikt się nie nudził. Widać, że można odciągnąć dzieci od komputerów i komórek jeśli zaproponuje im się ciekawe zajęcie.

Podczas festynu członkowie grup parafialnych zbierali fundusze na pomoc dla jednej z rodzin w ogarniętej wojną Syrii. Na tę okoliczność panie i panowie upiekli ciasta i rogaliki, którymi można było się poczęstować i wrzucić swoją pomoc pieniężną do puszki.

Każdy z uczestników pikniku mógł liczyć na mniejsze lub większe nagrody. Najciekawsze rozlosowano pod koniec imprezy – notebook, gra rodzinna, głośnik multimedialny i okulary VR.

Organizację festynu wspomogła Gmina Przasnysz, która udostępniła scenę. Pomocni byli również sponsorzy: Magdalena Sternal – Szkoła Podatkowa nr 5 i Językowe Przedszkole, firma PPHU Ekoinstal, Janusz Osiadacz, portal ePrzasnysz.pl, Zbigniew Sztuc.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments